ΕΚΛΕΙΨΕΙΣ ΜΑΡΤΙΟΣ 2006

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

karma
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2005 2:21 am
Τοποθεσία: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Επικοινωνία:

ΕΚΛΕΙΨΕΙΣ ΜΑΡΤΙΟΣ 2006

Δημοσίευσηαπό karma » Τετ Μαρ 15, 2006 12:19 am

ΕΚΛΕΙΨΕΙΣ ΜΑΡΤΙΟΣ 2006

Τον Μάρτιο θα συμβούν δύο σημαντικές εκλείψεις. Μία Ηλιακή, στις 29 του μήνα στον Κριό (συγκεκριμένα στις 8 μοίρες) και μία Σεληνιακή, στις 15 στην Παρθένο (στις 24 μοίρες). Η πρώτη έκλειψη θα επηρεάσει τους Κριούς, τους Ζυγούς, τους Καρκίνους και τους Αιγόκερους. Η δεύτερη τους Παρθένους, τους Τοξότες, τους Ιχθείς και τους Διδύμους. Επειδή, στη διάρκεια των εκλείψεων δημιουργούνται συνθήκες αστάθειας, καλό θα ήταν να αποφύγετε να πάρετε σημαντικές πρωτοβουλίες και αποφύγετε τυχόν ριψοκίνδυνα ανοίγματα, ειδικά αν ανήκετε στα παραπάνω ζώδια (και κοντά σε αυτές τις μοίρες).

Ας δούμε τώρα πως θα πάνε οι πρωταγωνιστές αυτών των εκλείψεων.

ΚΡΙΟΣ

Η έκλειψη Ηλίου, που θα συμβεί στις 29 Μαρτίου στο ζώδιό σας, θα επηρεάσει κυρίως όσους από εσάς έχετε γεννηθεί τον Μάρτιο. Οι ασταθείς συνθήκες αυτής της έκλειψης μπορεί να ανατρέψουν τα γνώριμα δεδομένα γύρω σας και να δημιουργήσουν άλλα καινούργια, τόσο στην επαγγελματική όσο και στην προσωπική σας ζωή. Χρειάζεται να είσαστε τώρα πολύ προσεκτικοί στις κινήσεις σας και να μένετε μακριά από ριψοκίνδυνες καταστάσεις. Παράλληλα, όμως, μπορεί να σας δοθούν ευκαιρίες για να προβάλετε το έργο σας και για να ξεχωρίσετε.

ΠΑΡΘΕΝΟΣ

Η έκλειψη Σελήνης, που θα συμβεί στις 15 του μήνα στο ζώδιό σας, θα επηρεάσει κυρίως όσους από εσάς έχουν γεννηθεί κοντά στις 17 Σεπτεμβρίου. Κάτω από την επήρεια αυτής της έκλειψης μπορεί να ανατραπούν οι γνώριμοι ρυθμοί της καθημερινότητας σας και να δημιουργηθούν κάποιες έκτακτες συνθήκες, τόσο στην επαγγελματική όσο και στην προσωπική σας ζωή. Χρειάζεται να είσαστε τώρα πολύ προσεκτικοί στις κινήσεις σας και αποφύγετε τυχόν ριψοκίνδυνα ανοίγματα. Παράλληλα, όμως, μπορεί να σας δοθούν ευκαιρίες για να προωθήσετε το έργο σας και για να δικτυωθείτε κοινωνικά.

Φιλικά

seth
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 3:11 pm
Τοποθεσία: egypt

Δημοσίευσηαπό seth » Τετ Μαρ 15, 2006 12:37 am

Αγαπητή Κάρμα νομίζω ότι κατάλαβα. Αν και απ'ότι ξέρω εκλείψεις γίνονται κάθε χρόνο σε διάφορα ζώδια.

Αν π.χ. σε μια ηλιακή έκλειψη που επηρεάζει το ζώδιό σου επιβάλλεται να κάνεις κάτι σοβαρό -μια εγχειρηση για παράδειγμα- τί επιρροή θα έχει η έκλειψη πάνω σ'αυτήν?

Ή αν σχεδιάζεις να παντρευτείς η έκλειψη επηρρεάζει? Δηλ. σε σημαντικά γεγονότα τί επίρροή έχει?
seth is back
Εικόνα

karma
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2005 2:21 am
Τοποθεσία: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό karma » Τετ Μαρ 15, 2006 3:02 am

Αγαπητέ seth

Όπως σου ανέφερα σε άλλη δημοσίευσή μου, στη διάρκεια των εκλείψεων εκλύονται, συνήθως, έντονες ενέργειες. Οι ενέργειες αυτές μπορεί να μην επηρεάσουν εμάς (παίζει μεγάλο ρόλο το πόσο ώριμοι ή συνειδητοποιημένοι είμαστε) αλλά τους γύρω μας. Γι’ αυτό καλό θα ήταν να αποφεύγουμε τις σημαντικές πρωτοβουλίες.

Π.χ. σε μία εγχείρηση, ο γιατρός που δέχεται την έκλειψη κοντά στον Ήλιο ή τη Σελήνη του ή σε έναν «δύσκολο» Οίκο του, να είναι νευρικός και ανήσυχος. Όσο για το γάμο... μπορεί να μην εμφανιστεί ο γαμπρός ή νύφη !!!!! Εντάξει, πλάκα κάνω. Ίσως έχουμε εκεί κάποιες καθυστερήσεις, για τους ίδιους λόγους που έγραψα παραπάνω.

Προσωπικά, σήμερα που δέχθηκα την έκλειψη, ήμουν ήρεμη αλλά με αρκετή ενεργητικότητα !

Φιλικά

Elissaios
Δημοσιεύσεις: 565
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:10 am

Δημοσίευσηαπό Elissaios » Πέμ Μαρ 16, 2006 1:12 am

Γιατί δεν επηρεάστηκα καθόλου σήμερα ενώ είχα όλα τα προσόντα να επηρεαστώ; Πρέπει να ανησυχήσω;

(Ίσως επειδή είχα και τα γενέθλιά μου διέθετα ανοσία.)

karma
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2005 2:21 am
Τοποθεσία: Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό karma » Πέμ Μαρ 16, 2006 3:21 pm

Elissaios έγραψε:Γιατί δεν επηρεάστηκα καθόλου σήμερα ενώ είχα όλα τα προσόντα να επηρεαστώ; Πρέπει να ανησυχήσω;

(Ίσως επειδή είχα και τα γενέθλιά μου διέθετα ανοσία.)

Αγαπτέ Elissaios

Χρόνια σου πολλά ! Να έχεις υγεία και πρόοδο !

Εικόνα

Μάλλον... δεν επηρεάστηκες λόγω γενεθλίων ! Ο διελαύνων Ήλιος σε στενή όψη με τον Ήλιο σου, ίσως σου έδωσε ενεργητικότητα, ζωτικότητα και μία διάθεση για δράση !

Φιλικά

Elissaios
Δημοσιεύσεις: 565
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:10 am

Δημοσίευσηαπό Elissaios » Πέμ Μαρ 16, 2006 10:15 pm

Ευχαριστώ! Να είμαστε όλοι καλά. :)


Επιστροφή σε “- Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ -”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες