Η ουσία του να είσαι ο εαυτός σου

Ύπαρξη, πορεία, εξέλιξη.

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

Κέλσος ο Φιλαλήθης
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 6:08 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Κέλσος ο Φιλαλήθης » Τετ Φεβ 08, 2006 11:35 pm

livia έγραψε:"...Αν ενδώσω όμως, θα κάνω ένα τεράστιο λάθος, γιατί είμαι έγκυος και υπάρχει πιθανότητα να βλάψω το παιδί..."


Αγαπητή μας Λίβια...
Τι ευχάριστα νέα διαβάζω :o
Χαίρομαι απεριόριστα για σένα...
Σου δίνεται μια ευκαιρία (νομίζω πως είναι και η πρώτη σου), να παρατηρήσεις ΠΟΛΛΑ από όσα σου κεντρίζουν τις αναζητήσεις σου...
Συγχαρητήρια καλή μου...

Στα περί παθών και λαθών, σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την καλή μας NEHEMAUT...
Θα επανέλθω αργότερα σε αυτά...

Επικεντρώσου στην καλή δημιουργία και διάπλαση του μωρού σου...
Μην καπνίζεις, πράγματι του κάνει ΚΑΚΟ και σε σένα κάνεις κακό, αλλά δεν το καταλαβαίνεις...
Και δεν εννοώ το κακό που κάνει το τσιγάρο στον άντρα σου π.χ. που δεν είναι έγκυος...
Εννοώ το κακό που κάνεις στον εαυτό σου, όντας έγκυος, γιατί τώρα σε αυτούς τους 9 μήνες (είσαι στην αρχή , έτσι δεν είναι;), το σώμα σου ΑΛΛΑΖΕΙ...
Οι αισθήσεις σου, αποκτούν "άλλες" ευαισθησίες και αναπτύσσεις "άλλες" λειτουργίες της Ψυχής σου...

Η καθαρότητα λοιπόν του σώματός σου καταστάτε αναγκαία, για να έχεις όσο το δυνατόν καλύτερα "αποτελέσματα" στην ανάπτυξη των Ψυχικών σου "αισθήσεων"...

Η καλή σκέψη όλων, είναι μαζί σου φιλενάδα μας...

Κέλσος ο Φιλαλήθης
Ο Σωκράτης, για την εύρεση της αλήθειας μεταχειριζόταν το: ερωτάν και αποκρίνεσθαι

livia
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 09, 2005 8:26 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό livia » Πέμ Φεβ 09, 2006 8:51 am

Κέλσο μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια,
δεν είμαι στην αρχή αλλά μόλις μπήκα στον όγδοο μήνα και γιαυτό θα αφήσω την παρέα σας σε λίγο και για λίγο (για να επανέλθω ποιό δυναμικά :lol: ).
Τελευταία επεξεργασία από livia σε Πέμ Φεβ 09, 2006 9:00 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Είναι δύσκολο το μονοπάτι
Εικόνα

livia
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 09, 2005 8:26 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό livia » Πέμ Φεβ 09, 2006 8:58 am

NEHEMAUT έγραψε:Η άποψη μου είναι οτι όλα τα ''πάθη'' κυριεύουν το σώμα αλλά ο μηχανισμός που γίνεται αυτό έχει την έναρξή του στίς σκέψεις μας.
Σκέψεις - αντίδραση - έκκριση ουσιών- μεταβίβαση μέσω του νευρικού συστήματος- αποτέλεσμα.

Αρα αν ελέγχουμε ή κατευθύνουμε εκεί που θέλουμε την νοητική μας λειτουργεία χαλιναγωγείται.
Θεωρώ οτι είναι δύσκολο αλλά όχι αδύνατο αν εξασκηθούμε.



Έχεις δίκιο,κάτω απο αυτό το πρίσμα μάλλον μπορούν ορισμένοι άνθρωποι να σταματήσουν την χρήση ναρκωτικών.
Είναι δύσκολο το μονοπάτι

Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Πέμ Φεβ 09, 2006 11:31 am

Κέλσος ο Φιλαλήθης έγραψε:
Ramoglou έγραψε:"... Άρα εν κατακλείδι, ΔΕΝ με ενδιαφέρει το τι γνωρίζεις και το τι όχι, με ενδιαφέρει τι μπορώ εγώ να μάθω μέσα από σένα και απ’ όλους όσους παραθέτουν εδώ τις απόψεις τους..."


Αγαπημένε μου Φίλε Ράμογλου,
Μάλλον με μπέρδεψες :?

Αναφέρεις και λες ότι: "...με ενδιαφέρει το τι γνωρίζεις και το τι όχι, με ενδιαφέρει τι μπορώ εγώ να μάθω μέσα από σένα και απ’ όλους όσους παραθέτουν εδώ τις απόψεις τους..."

Καταρχάς αυτός είναι και ο ΣΚΟΠΟΣ του να συζητήσει κάποιος μέσα στους χώρους συζήτησης & ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ του κατεξοχήν ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ, στο Mystica.gr :wink:

Όμως Φίλε μου, αναρωτήσου για το ΠΩΣ και από ΠΟΙΟΝ θα λάβεις ότι επιθυμείς να λάβεις ως "γνώση" ή "εμπειρία" :?:
Θέλω να πω, ότι (προσωπικά πάντα) φυσικά και με ενδιαφέρει ΑΝ ο συνομιλητής μου ΕΧΕΙ κάποια γνώση (όχι κατ' ανάγκην μεταφυσικής ή εσωτερισμού) και αυτό ΓΙΑΤΙ έτσι αξιολογώ το ΑΝ θα τον προσέξω "πολύ" ή "λίγο" και γενικά ΑΝ θα έχω "κάτι" να λάβω από αυτόν...


Φυσικά σε αυτό το παραπάνω ο δια-ΛΟΓΟΣ (οι συζητησούλες μας) είναι το Α και το Ω ως πρός τον "τρόπο" που (από τον καθένα μας πιστεύω), γίνεται αυτή η "επιλογή" και δράττομαι της ευκαιρίας για να ευχαριστήσω ΟΛΟΥΣ για την πραγματικά ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ που έχουμε αναμεταξύ μας...
Πραγματικά έχω κερδίσει ΠΟΛΛΑ από ΠΟΛΛΟΥΣ (αν όχι ΟΛΟΥΣ :wink: )


Πολλά φιλιά σε σένα Φίλε μου,

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Αν και ξέχασες να αναφέρεις το «ΔΕΝ» το οποίο έχω εγώ στην πρόταση μου, θα επικεντρωθώ στο ότι δε μου αναφέρεις το που σε μπέρδεψα.
Αν το μπέρδεμα οφείλετε στην υπογραμμισμένη περιοχή, θα ήθελα να σου απαντήσω πως στη δική μου οπτική ο κάθε άνθρωπος έχει να μου προσφέρει κάτι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ του επιπέδου γνώσης που έχει, ακόμη θεωρώ πως πολύ περισσότερα μπορεί να μου προσφέρει ένας οικοδόμος ίσως από κάποιον που έχει διαβάσει 10 βιβλιοθήκες αλλά δεν έχει ζήσει, δεν έχει βιώσει τα όσα διάβασε και τελικά δεν μετουσίωσε τη γνώση σε πράξη.

Γιατί ναι είναι πολύ ωραίο να ξέρεις τι έχει γράψει ο ένας, ο άλλος, ο παράλλος, αλλά αν όσα ξέρεις δεν τα κάνεις πράξη τότε δεν έμαθες πιστεύω τίποτα.



Όλα τα άλλα περί mystica.gr θεωρώ πως τα γνωρίζω αρκετά καλά, οπότε δεν είναι θέμα αναφοράς τους είτε προς εμένα, είτε προς τρίτους απλά και μόνο για υπενθύμιση ή εσωτερική διαφήμιση. Άρα δε καταλαβαίνω και γιατί αυτά πρέπει να ειπωθούν. :?
Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Πέμ Φεβ 09, 2006 11:34 am

livia καλή λευτεριά σου εύχομαι και με ένα πόνο :)
Εικόνα

Κέλσος ο Φιλαλήθης
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 6:08 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Κέλσος ο Φιλαλήθης » Πέμ Φεβ 09, 2006 3:03 pm

Γειά σου Φίλε μου Ράμογλου...
Πρίν σου απαντήσω, σου παραθέτω ένα δικό σου απόσπασμα από ένα άλλο θέμα, με τίτλο ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ & ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ, το οποίο είχα κατά νού, όταν απέστειλα την απάντησή μου...

O αγαπημένος μου Φίλος Ramoglou έγραψε:"...Ναι λοιπόν … σήμερα γέλασα πολύ και είπα αυτή μου την ευθυμία να την εκδηλώσω στο παρόν Topic που στο κάτω κάτω για κάτι τέτοια το άνοιξα.

Περιδιαβάζω λοιπόν διάφορες σελίδες (ναι δεν είναι μόνο η TV που έχει μαργαριτάρια) και πέφτω πάνω σε «σοβαρά» ερωτήματα, ανθρώπων που θέλουν να λένε ότι ασχολούνται με το εσωτερισμό. Και ξαφνικά θέτουν το ερώτημα ! Το μέγα ερώτημα ! Ένα ερώτημα που τους απασχολεί και θέλουν διακαώς να πάρουν απάντηση !

Και ερωτούν … « Τι είναι το μαύρο και τι είναι το άσπρο » !!!!!!!!!

Δε μπορεί λέω, με ξεγελάνε τα μάτια μου ! Δε μπορεί να έχεις την ελάχιστη γνώση και να μη μπορείς να διαχωρίσεις αυτήν την τόσο απλή κατάσταση.

Συνέχισα λοιπόν και να διαβάζω και το τι είδαν τα ματάκια μου δεν περιγράφεται !

Ανακατεμένος ο «ερχόμενος» !!!!!! Όοοοοοχχιιι Αυτός που γεννήθηκε (πάλι) προσφάτως, αλλά άλλος «ερχόμενος» ! Εκείνος που τελικά δεν «έρχεται», για να μην τελειώσει !!!

Θα μου πεις τώρα … «Πώς να «τελειώσει» ο άνθρωπος όταν η φαντασίωση δεν είναι ανάλογη της προσδοκίας ;» …. Εμ έλα ντε !!!

Εδώ για να μπορέσει ο άλλος να πιάσει έστω και τα ελάχιστα στάνταρτ ασχολείται 20 χρόνια και εσύ θες να μάθεις, τι είναι το μαύρο και τι το άσπρο, όταν δεν μπορείς να φτιάξεις κουλουράκια ; Αμ δε !

Πρώτα γίνεσαι νοικοκυρά, έπειτα μαθαίνεις να μαγειρεύεις και μετά μιλάς για καθαριότητα !!!

Αλλιώς ;

Αλλιώς μια ζωή θα βλέπεις τη μούχλα για καλλιτεχνικό ντεκόρ !!! Ή στην ποιο προχωρημένη έκδοση θα τη βλέπεις μια εξωγήινη οντότητα !!!

Ε ναι !
Διότι όπως είπε και ένας αγαπημένος φίλος, … « Ο δρόμος για το λευκό είναι ένας, αλλά μετράει το πώς θα τα πλύνεις, διότι από την πράξη κρίνεται το αποτέλεσμα» …

Άντε τώρα η άλλη να πάρει χαμπάρι τι τις είπε ο άνθρωπος !

«Μα αυτό το ξέρω» αναφωνεί η δύσμοιρη, ναι έχει δύο μοίρες, μια μαύρη, σα το χάλι της και μια άσπρη σαν τα σύννεφα που θα βρέξουν μήπως και πλυθεί.

Και τελικά το ερώτημα παραμένει …. Κάνει τα λευκά λευκότερα ;;;;;

Ε φωνάξτε τον Αρναούτογλου βρε παιδιά να σας κάνει το τεστ με το γνωστό απορρυπαντικό, ε και αν δεν απαντήσει ούτε ο Γρηγόρης, ας ρωτήσετε την ΚΑΤΙΝΑ, απο το γνωστό ...... σήριαλ !!!

Όλο και κάτι θα ξέρει απο μαγεία και ασπρόμαυρα !!!!!! ..."


Καταρχάς φίλε μου γιατί λές ότι ΔΕΝ περιέλαβα το δικό σου "ΔΕΝ" στην απάντησή μου :?:
Δεν το βλέπεις :?:

Κέλσος ο Φιλαλήθης έγραψε:
Ramoglou έγραψε:"... Άρα εν κατακλείδι, ΔΕΝ με ενδιαφέρει το τι γνωρίζεις και το τι όχι, με ενδιαφέρει τι μπορώ εγώ να μάθω μέσα από σένα και απ’ όλους όσους παραθέτουν εδώ τις απόψεις τους..."

Προφανώς όμως αναφέρεσαι στην επεξήγηση που κάνω στο κείμενό σου, αναφερόμενος στο ΤΙ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ...


"...Αναφέρεις και λες ότι: "...με ενδιαφέρει το τι γνωρίζεις και το τι όχι, με ενδιαφέρει τι μπορώ εγώ να μάθω μέσα από σένα και απ’ όλους όσους παραθέτουν εδώ τις απόψεις τους..."

Αυτό φίλε μου δεν είναι που ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ή κατάλαβα λάθος :?:

Σχετικά τώρα με "μπέρδεμα"...
O Ramoglou έγραψε:"...θα επικεντρωθώ στο ότι δε μου αναφέρεις το που σε μπέρδεψα..."


Μα Φίλε μου, η ανάπτυξη που έκανα είναι η αναφορά μου σε αυτό που με μπέρδεψε στο μήνυμα σου...
Διάβασε ξανά το δικό σου post που έθεσα στην αρχή και κάπου εκεί, στα post σου, ένιωσα ότι με μπέρδεψες...
Μπορεί εσφαλμένα να μπερδεύτηκα...
Μπορεί...

Τώρα για τα υπόλοιπα περί βιβλιοθηκών κλπ, νομίζω ότι την άποψή μου την έχω αρκούντως τοποθετηθεί πολλές φορές...

Και τέλος για τα περί "διαφήμισης"...
Φίλε μου, με αφορμή τα γραφώμενά σου, διευκρινίζω προς τους ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ και τους ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ, το τι πραγματικά ΕΜΕΙΣ, το Μystica.gr επιδιώκουμε μέσα από τους διαλόγους μας...
Θα μου έκανε εντύπωση ΑΝ μου έλεγες ότι ΔΕΝ τα γνώριζες όλα αυτά, ΑΦΟΥ ΜΑΖΙ τα θεσπίσαμε ΚΑΙ τα εφαρμόσαμε και αναφέρομαι στην Ιδρυτική Ομάδα του Mystica.gr

Βλέπεις τώρα κάτι "μεμπτό" ή "μη θεμιτό" :?:

Κράτησε όμως υπ' όψιν σου αυτό που ο ίδιος έγραψες:
Γιατί ναι είναι πολύ ωραίο να ξέρεις τι έχει γράψει ο ένας, ο άλλος, ο παράλλος, αλλά αν όσα ξέρεις δεν τα κάνεις πράξη τότε δεν έμαθες πιστεύω τίποτα.
Εμένα μου αρέσει, είναι αυτό που ΠΡΑΤΤΩ και ΒΙΩΝΩ καθημερινά Φίλε μου

Με αγάπη,

Κέλσος ο Φιλαλήθης
Ο Σωκράτης, για την εύρεση της αλήθειας μεταχειριζόταν το: ερωτάν και αποκρίνεσθαι

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Παρ Φεβ 10, 2006 2:56 am

Αγαπητέ μου Κέλσο συγνώμη που δεν κατάλαβα ποιο ακριβώς post μου, είχες κατά νου, θεώρησα ότι απάντησες σ’ όσα έγραφα εδώ και όχι σε κάτι που έγραψα πρίν καιρό.

Από την άλλη για να τελειώνουμε με το τι με ενδιαφέρει και το τι όχι θα σου απαντήσω ότι ]«ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ τι μπορώ εγώ να μάθω μέσα από σένα και απ’ όλους όσους παραθέτουν εδώ τις απόψεις τους...», ΑΥΤΟ είναι αυτό που έγραψα ότι με ενδιαφέρει. Ελπίζω τώρα να είναι ξεκάθαρο, διότι εσύ προσθέτεις ότι με ενδιαφέρει και «...με ενδιαφέρει το τι γνωρίζεις και το τι όχι» , πράγμα που ουδόλως με απασχολεί.

Για τα υπόλοιπα το μόνο που είπα είναι ότι δεν θεωρώ πως είναι αντικείμενο συνεχούς υπενθύμισης και παράθεσης στα post της Ιδρυτικής Ομάδας, τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

Καλό ξημέρωμα σε όλους
Εικόνα

livia
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 09, 2005 8:26 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό livia » Παρ Φεβ 10, 2006 9:32 am

Αγαπητέ ramoglou,
Ενα απο τα πολλά ελαττώματά μου είναι το να είμαι οξύθυμη.
Κάτω απο την επήρεια του ελαττώματος αυτού,σου απάντησα παρορμητικά και επιθετικά χωρίς να δώσω την πρέπουσα σημασία σε όσα έγραψες. :oops:
Δεν είναι βέβαια δικαιολογία,γιατί δεν είμαι της άποψης :"έτσι είμαι,αν με θέλετε να με ανεχτήτε".
Μπορείς να πείς πως όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται και θα έχεις δίκιο σε ότι αφορά εμένα.

Σου ζητώ συγνώμη.
Είναι δύσκολο το μονοπάτι

Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Παρ Φεβ 10, 2006 9:47 am

Αγαπητή livia κανένα πρόβλημα :)

Να έχεις μια καλή ημέρα.
Εικόνα

Ladyhawk
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:06 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ladyhawk » Παρ Φεβ 10, 2006 12:35 pm

Η ουσία να είσαι ο εαυτός σου .....

Είναι πολύ σημαντικό να καταφέρει κανείς να κατανοήσει τον εαυτό του. Άλλο αυτό που είμαστε και είναι ανάλογο με αυτά που πράττουμε και άλλο αυτό που θα θέλαμε να είμαστε.
Εδώ είναι η εργασία που πρέπει να διεκπεραιώσει ο καθένας μας προκειμένου να φτάσει να καταστήσει εαυτόν όπως θα ήθελε.... δύσκολο και επίπονο αλλά όχι ακατόρθωτο.


Αγαπητή livia σου εύχομαι με το καλό να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου να είναι υγιέστατο και ευτυχισμένο και εσύ να απολαύσεις αυτό το δώρο... :)
Εικόνα
Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 01, 2005 1:03 pm
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό ΑΦΡΟΔΙΤΗ » Σάβ Μαρ 11, 2006 12:42 pm

Καμμιά φορά σκέπτομαι πως το να φερόμαστε στον εαυτό μας με συμπόνια ή καλωσύνη είναι σαν να τον αντιμετωπίζουμε όπως τον καλύτερό μας φίλο.
Τον πιό αγαπημένο ίσως...
Το να αρνούμεθα όμως τη βοήθεια όταν την χρειαζόμαστε είναι σημάδι αδυναμίας κι όχι δύναμης.
Πάντα ο εαυτός μας χρειάζεται το λεκτικό χάδι...
Η ουσία του να είσαι ο εαυτός σου λοιπόν!
Με τα λάθη τις ανησυχίες και τα πάθη. Με τους ανεξέλεγκτους φόβους και τις εντάσεις.
Αν δεν έχουμε κάνει λάθη τελευταία είτε είμαστε νεκροί είτε πράττουμε εκ΄του ασφαλούς. Τίποτε από τα δύο δεν έχει πλάκα.
Το διάβασα κάπου κι είναι σωστό.
Αλλά λιγότερα λάθη και κατά του εαυτού μας, σημαίνει καλύτερη αρμονικότερη ζωή.
΄Η δεν είναι έτσι; :arrow: :lol: :wink:
[*Οι Θεοί και οι άνθρωποι, έχουν σχεδόν την ίδια καταγωγή, -διαθέτουν, άλλοι πολύ, κι άλλοι, λιγότερο- θεικό πνεύμα]...
Εικόνα

Παύλος Β. / DevaParinito
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2005 11:27 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Παύλος Β. / DevaParinito » Σάβ Μαρ 11, 2006 3:06 pm

Το να αρνούμεθα όμως τη βοήθεια όταν την χρειαζόμαστε είναι σημάδι αδυναμίας κι όχι δύναμης.


Προς Αφροδίτη

Έχεις δίκιο.

Πες μου όμως, πότε ακριβώς, κατά την άποψή σου, νομίζεις πως χρειαζόμαστε βοήθεια ;
Εικόνα

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 01, 2005 1:03 pm
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό ΑΦΡΟΔΙΤΗ » Σάβ Μαρ 11, 2006 3:51 pm

Ωραιότατο το θέμα αυτό...Και πάντοτε επίκαιρο... :D Μπορεί να μην είμαστε καλοί άνθρωποι αλλά να έχουμε και [καλά στοιχεία].
Μπορεί να μην είμαστε κακοί άνθρωποι αλλά να διαθέτουμε [ζωή να έχουμε] και κακά στοιχεία.
Μπορεί να μην είμαστε μία μετριότητα αλλά να έχουμε μέτρια στοιχεία.
Ποιοί είμαστε; ΄Ενα μοναδικό κράμα καλοσύνης κακίας και μετριότητας ίσως... :wink:
[*Οι Θεοί και οι άνθρωποι, έχουν σχεδόν την ίδια καταγωγή, -διαθέτουν, άλλοι πολύ, κι άλλοι, λιγότερο- θεικό πνεύμα]...

Εικόνα


Επιστροφή σε “- ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ -”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες