ΛΟΓΟΙ ΖΩΗΣ

Ύπαρξη, πορεία, εξέλιξη.

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

NEHEMAUT
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2005 11:32 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό NEHEMAUT » Σάβ Ιαν 12, 2008 6:45 pm

Βρίσκω αφορμή απο τα ανωτέρω για να θέσω ορισμένες ερωτήσεις που με απασχολούν αυτό το καιρό :?:



Η δόνηση είναι κοινή για όλους, όπως κοινός είναι ο αέρας που αναπνέουν οι κάτοικοι μιας γειτονιάς.
Αλλά όπως και εσύ λες, η αντίληψη είναι διαφορετική στον καθένα, άρα αλλάζει και ο τρόπος επεξεργασίας.


Είχα την άποψη οτι απο την δόνηση μας εξαρτάται η αντίληψη μας για ένα γεγονός . Στήριζα αυτό το συμπέρασμα στο γεγονός οτι, παρατηρώντας τον εαυτό μου, έβλεπα οτι άλλαζε η γνώμη η το συναίσθημα μου ανάλογα της δικής μου κατανόησης η για να είμαι ακριβής αυτού που θεωρώ σαν κατανόηση η αντίληψη κάθε φορά.
Αν δεν είναι έτσι τότε απο που εξαρτάται η διαφορά αντίληψης μεταξύ των διαφόρων ανθρώπων που παρατηρούν το ίδιο γεγονός?

Επίσης προσπαθώ να διαχωρίσω, να ταξινομίσω και να συνδέσω μεταξύ τους τις έννοιες: Ενέργεια, δόνηση και σκεπτομορφή.
Αν υπάρχει μια ανάλυση θα την ήθελα.

Με εκτίμηση
Εικόνα

Δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Δευ Απρ 10, 2006 6:16 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Δημήτριος » Κυρ Ιαν 13, 2008 7:54 am

>|<>QBB<
NEHEMAUT έγραψε:Βρίσκω αφορμή απο τα ανωτέρω για να θέσω ορισμένες ερωτήσεις που με απασχολούν αυτό το καιρό :?:



Η δόνηση είναι κοινή για όλους, όπως κοινός είναι ο αέρας που αναπνέουν οι κάτοικοι μιας γειτονιάς.
Αλλά όπως και εσύ λες, η αντίληψη είναι διαφορετική στον καθένα, άρα αλλάζει και ο τρόπος επεξεργασίας.


Είχα την άποψη οτι απο την δόνηση μας εξαρτάται η αντίληψη μας για ένα γεγονός . Στήριζα αυτό το συμπέρασμα στο γεγονός οτι, παρατηρώντας τον εαυτό μου, έβλεπα οτι άλλαζε η γνώμη η το συναίσθημα μου ανάλογα της δικής μου κατανόησης η για να είμαι ακριβής αυτού που θεωρώ σαν κατανόηση η αντίληψη κάθε φορά.
Αν δεν είναι έτσι τότε απο που εξαρτάται η διαφορά αντίληψης μεταξύ των διαφόρων ανθρώπων που παρατηρούν το ίδιο γεγονός?
Με εκτίμηση

Μπορεί η δόνηση να είναι κοινή, ο καθένας από εμάς όμως, πέρα από την κοινή βάση επεξεργασίας, αποτελεί ξεχωριστή και μοναδική οντότητα/ύπαρξη και εκπέμπει την δική του δόνηση, η οποία αποτελεί και την συνεισφορά του στην δημιουργία της γενικής. Ο τρόπος που επεξεργαζόμαστε τις όποιες προσλαμβάνουσες –και άρα αντιλαμβανόμαστε την δόνηση– είναι άμεσα συνδεδεμένος με την ποιότητα και την ποσότητα των εμπειριών που εξελικτικά αποκτούμε σε οποιοδήποτε επίπεδο. Βρίσκω λογικό να εξελίσσεται παράλληλα και το ψυχικό και ως εκ τούτου να αλλάζει και το συναίσθημα, αφού μετά από κάθε εμπλουτισμό σε εμπειρία έχουμε έστω και στο ελάχιστο διαφοροποιηθεί σε σχέση με ό,τι ήμασταν πριν, άρα και ο τρόπος που θα νιώσουμε/αντιληφθούμε μια πραγματικότητα θα είναι διαφορετικός.

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Κυρ Ιαν 13, 2008 2:48 pm

Συμφωνώ με τα όσα είπε ο φίλτατος Δημήτρης και το μόνο που θα ήθελα να πω είναι το εξής.

Ο Σκοπός, ο στόχος, η εργασία, αν θέλεις, αγαπητή μου NEHEMAUT, είναι να καταφέρουμε να συντονιστούμε με την Παγκόσμια Δόνηση, αυτό που ίσως ακούσεις να λέγετε και ως Παγκόσμιος ρυθμός.

Φαντάσου μια ορχήστρα που ενώ ο Μαέστρος της έχει δώσει το ΛΑ από το διαπασών, εκείνη προσπαθεί να εναρμονιστεί με αυτό. (αρχικά είναι ένα χαοτικό άκουσμα)

Όταν το καταφέρουν επέρχεται η αρμονία και αν και ο καθένας παίζει το δικό του κομμάτι, το τελικό αποτέλεσμα είναι μια πανδαισία, που πάνω απ' όλα, στηρίζετε στην εναρμόνιση με τον ρυθμό.

Ίσως αυτή η εικόνα αποσυμβολιστικά σε βοηθήσει.
Εικόνα

NEHEMAUT
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2005 11:32 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό NEHEMAUT » Κυρ Ιαν 13, 2008 8:49 pm

Ευχαριστώ φίλοι.
Εικόνα

Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2005 11:40 pm

Δημοσίευσηαπό Ευθύμης » Πέμ Ιαν 17, 2008 11:52 am

>|<>QBB<
cody30 έγραψε:Να συνεχισω το ψαρεμα μου στο λιμανακι του Αλιμου ?


‘Γειά σας αγαπητοί φίλοι :)

Ασχέτως αν αμφισβητούμε το κατά πόσο ένα ψάρι προβληματίζεται από υπαρξιακά ζητήματα, παραδεχόμαστε ότι έχει αισθητήρια όργανα.

Ωστόσο, ένα κοινό ψάρι είναι βιολογικά περιορισμένο – τουλάχιστον έτσι πιστεύουμε μέχρι στιγμής – να αντιλαμβάνεται ένα μικρό μέρος του υπαρκτού, κατά τον άνθρωπο, κόσμο. Κι όμως, εξολκούμενο από το αγκίστρι στην ξηρά, έρχεται σε επαφή, την ώρα που πεθαίνει, με ένα «σύμπαν» που αγνοούσε.

Η απορία μου είναι: Ρωτώντας άλλα ψάρια θα επιλύσει τα υπαρξιακά του ή θα μάθει για την ξηρά; Ίσως, αν έχει προχωρήσει ένα βήμα παρακάτω και αμφισβητεί την ύπαρξη ιχθύων-γκουρού, πιθανώς καλύτερα ας αναζητήσει συνερευνητές.

Αν παρ’αύτα επιμένει και επιθυμεί να απευθυνθεί σε «ανώτερες υπάρξεις», δε θα πρέπει να προσπελάσει κάποια επικοινωνιακά κωλύμματα;

Δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Δευ Απρ 10, 2006 6:16 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Δημήτριος » Παρ Ιαν 18, 2008 7:24 am

>|<>QBB<
Ευθύμης έγραψε:>|<>QBB<
cody30 έγραψε:Να συνεχισω το ψαρεμα μου στο λιμανακι του Αλιμου ?


‘Γειά σας αγαπητοί φίλοι :)

Ασχέτως αν αμφισβητούμε το κατά πόσο ένα ψάρι προβληματίζεται από υπαρξιακά ζητήματα, παραδεχόμαστε ότι έχει αισθητήρια όργανα.

Ωστόσο, ένα κοινό ψάρι είναι βιολογικά περιορισμένο – τουλάχιστον έτσι πιστεύουμε μέχρι στιγμής – να αντιλαμβάνεται ένα μικρό μέρος του υπαρκτού, κατά τον άνθρωπο, κόσμο. Κι όμως, εξολκούμενο από το αγκίστρι στην ξηρά, έρχεται σε επαφή, την ώρα που πεθαίνει, με ένα «σύμπαν» που αγνοούσε.

Η απορία μου είναι: Ρωτώντας άλλα ψάρια θα επιλύσει τα υπαρξιακά του ή θα μάθει για την ξηρά; Ίσως, αν έχει προχωρήσει ένα βήμα παρακάτω και αμφισβητεί την ύπαρξη ιχθύων-γκουρού, πιθανώς καλύτερα ας αναζητήσει συνερευνητές.

Αν παρ’αύτα επιμένει και επιθυμεί να απευθυνθεί σε «ανώτερες υπάρξεις», δε θα πρέπει να προσπελάσει κάποια επικοινωνιακά κωλύμματα;

Λογικό.
Όμως παραμένει ένας και μοναδικός ο τρόπος να διαπιστώσει την πραγματικότητα: να βγει στην ξηρά, είτε εξολκούμενο από το αγκίστρι είτε βγαίνοντας οικειοθελώς στην ξηρά.... 8)

ankh
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 20, 2007 6:21 pm

Δημοσίευσηαπό ankh » Τρί Ιαν 22, 2008 6:36 pm

Η να μετουσιωθεί σε άλλη μορφή καταλήγοντας στο στομάχι ενός ανθρώπου,να μετεξελιχθεί από τροφή σε κάτι άλλο και να συμετέχει στόν ανθρώπινο οργανισμό υπό άλλη μορφή εξελισόμενο.....
Η θυσία εξάλλου είναι γνωστόν ότι εμπεριέχει την εξέλιξη...

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Τετ Ιαν 23, 2008 2:21 am

>|<>QBB<
ankh έγραψε:Η θυσία εξάλλου είναι γνωστόν ότι εμπεριέχει την εξέλιξη...


Κάτι σε σπειροειδή ανέλιξη δια μέσου της τροφικής αλυσίδας ;

Και αν ναι. Σκεφτείτε, όταν εμείς "πεθάνουμε", το σώμα θάβετε, αποσυντίθεται, γίνετε τροφή για οργανισμούς που μετέπειτα γίνονται τροφή για ζώα, που μετέπειτα τα τρώμε εμείς ...

Σωστό ;
Εικόνα

ankh
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 20, 2007 6:21 pm

Δημοσίευσηαπό ankh » Τετ Ιαν 23, 2008 1:05 pm

Σωστό...αέναη ανακύκλωση... :D έστω και σε διατροφικό επίπεδο...αλλα μήπως σε όλα τα επίπεδα το ίδιο δεν ισχύει?Σπειροειδής ανέλιξη... :?:

ankh

NEHEMAUT
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2005 11:32 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό NEHEMAUT » Τετ Ιαν 23, 2008 8:36 pm

Κατανοητό μεν αλλά νιώθω σαν καννίβαλος :twisted:
Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Πέμ Ιαν 24, 2008 2:15 am

>|<>QBB<
NEHEMAUT έγραψε:Κατανοητό μεν αλλά νιώθω σαν καννίβαλος :twisted:


Ίσως γιατί μένεις στην εικόνα της ύλης χωρίς να αναλύεις τι υπάρχει πίσω από αυτή.

Αποσυμβολισμός ... π.χ. διαδοχικά σώματα κλπ ... σωστό ;
Εικόνα

nikos_K
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2008 10:00 am

Δημοσίευσηαπό nikos_K » Δευ Φεβ 25, 2008 7:03 am

>|<>QBB<
Ramoglou έγραψε:Κάτι σε σπειροειδή ανέλιξη δια μέσου της τροφικής αλυσίδας ;

Και αν ναι. Σκεφτείτε, όταν εμείς "πεθάνουμε", το σώμα θάβετε, αποσυντίθεται, γίνετε τροφή για οργανισμούς που μετέπειτα γίνονται τροφή για ζώα, που μετέπειτα τα τρώμε εμείς ...

Σωστό ;


Η μαλακία σου δεν έχει όρια! Κι αν κάποιον δεν τον θάψουν ρε μπούφε ; Κι αν τον κάψουν και τον βάλουν σε γυάλινα βαζάκια μαγιονέζας ; Τότε τι θα φας ; Ψωμί με βούτυρο & στάχτη ; :lol:

Μα τι μαλάκας .... άκου " σπειροειδή ανέλιξη δια μέσου της τροφικής αλυσίδας" :lol: Και λέει κιόλας "σκεφτείτε"! Είσαι μεγάλος τρόμπας αδερφέ! :lol: Αμ, το να σκεφτούμε δεν σε συμφέρει μπούλη μου, δεν σε συμφέρει ...

nikos_K
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2008 10:00 am

Δημοσίευσηαπό nikos_K » Δευ Φεβ 25, 2008 7:36 am

>|<>QBB<
Ευθύμης έγραψε:Η απορία μου είναι: Ρωτώντας άλλα ψάρια θα επιλύσει τα υπαρξιακά του ή θα μάθει για την ξηρά; Ίσως, αν έχει προχωρήσει ένα βήμα παρακάτω και αμφισβητεί την ύπαρξη ιχθύων-γκουρού, πιθανώς καλύτερα ας αναζητήσει συνερευνητές.


Ναι, λογική απορία. Κοίτα, εξαρτάται ... τι δουλειά κάνει π.χ το ψάρι ; έχει σπουδάσει ; έχει πάει στο κολλέγιο ; τι είδος είναι ; συναγρίδα, ροφός ή καμιά μαριδίτσα ; εξαρτάται δηλ.
[center]
η μαλακία σας δεν έχει όρια λέμε![/center]

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Τρί Φεβ 26, 2008 9:03 am

Καλώς το φίλο μας !

Που χάθηκες βρε συ ;

Όλα καλά ; Η μαμά ; Η δουλειά ;

Μπράβο μπράβο !

Ο Γιατρός τι λέει, πάς καλύτερα ;

Το εύχομαι !

Λοιπόν, θα τα αφήσω για λίγες μέρες να φαίνονται τα ποστάκια και μετά θα τα σβήσω για να μη με ρωτάνε τι, ποιος και πως.

Καλημέρα μικρέ μου.

Υ.Γ. Εσύ με εκείνον το Χάνο που είχες ραντεβού στη σπηλιά στη Σιθωνία όλα καλά ; Γιατί έμαθα πως οι Ζαργάνες σε απέρριψαν ομαδόν !
Τι δύτης Θεέ μου !!!
Εικόνα

alet
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 18, 2006 12:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alet » Τρί Φεβ 26, 2008 2:19 pm

>|<>QBB<
Ramoglou έγραψε:Καλώς το φίλο μας !

Που χάθηκες βρε συ ;

Όλα καλά ; Η μαμά ; Η δουλειά ;

Μπράβο μπράβο !

Ο Γιατρός τι λέει, πάς καλύτερα ;

Το εύχομαι !

Λοιπόν, θα τα αφήσω για λίγες μέρες να φαίνονται τα ποστάκια και μετά θα τα σβήσω για να μη με ρωτάνε τι, ποιος και πως.

Καλημέρα μικρέ μου.

Υ.Γ. Εσύ με εκείνον το Χάνο που είχες ραντεβού στη σπηλιά στη Σιθωνία όλα καλά ; Γιατί έμαθα πως οι Ζαργάνες σε απέρριψαν ομαδόν !
Τι δύτης Θεέ μου !!!


Πρόκειται περί του γνωστού παλικαριού, του ονομαστού δύτη και μυστικού πράκτορα ;

Τι έγινε, τον άφησαν ή βγήκε μόνος του κολυμπώντας ;

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Τρί Φεβ 26, 2008 4:19 pm

Φίλτατε alet δε γυαλίζει η καράφλα ;

Η συνήθης τακτική … εξαφανίζομαι, εμφανίζομαι, κάθομαι για λίγο στην αφάνεια, χτυπάω με τις εξυπνορουκέτες μου.

Αμολημένος είναι εδώ και χρόνια, απλά διαγνώστηκε η ασθένεια, του δόθηκαν τα κατάλληλα σκευάσματα και την έκανε με ελαφρά (όπως πάντα άλλωστε)
Εικόνα

nikos_K
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2008 10:00 am

Δημοσίευσηαπό nikos_K » Τρί Φεβ 26, 2008 10:00 pm

>|<>QBB<
NEHEMAUT έγραψε:Αν δεν είναι έτσι τότε απο που εξαρτάται η διαφορά αντίληψης μεταξύ των διαφόρων ανθρώπων που παρατηρούν το ίδιο γεγονός?


Εξαρτάται από την συνδιαστική λειτουργία των κέντρων του ανθρώπου.

Ο άνθρωπος επηρρεάζεται από χιλιάδες εξωγενείς παράγοντες. Το ίδιο το γεγονός που παρατηρεί τον τροφοδοτεί - επηρρεάζει με χίλιους δυο τρόπους. Ένα γεγονός θέτει π.χ το συναισθηματικό κέντρο να δουλέψει περισσότερο από το νοητικό. Το ίδιο γεγονός μπορεί σε κάποιον άλλον άνθρωπο που το παρατηρεί να βάλει το νοητικό του να εργαστεί περισσότερο από το συναισθηματικό του. Η αντιληπτική λειτουργία συναντάται τόσο στο συναισθηματικό όσο και στο νοητικό κέντρο ενός ανθρώπου. Αυτό που ονομάζουμε "αντίληψη ενός γεγονότος" είναι στην ουσία ένα είδος επηρρεασμού που σε κάποιον άνθρωπο μπορεί να διεγείρει το συναισθηματικό του, ενώ σε κάποιον άλλον το νοητικό του. Το γιατί θα διεγερθεί το συναισθηματικό ή το νοητικό περισσότερο το ένα από το άλλο σε διαφορετικούς ανθρώπους σχετίζεται με πάρα πολλά πράγματα, όπως είναι π.χ οι εμπειρίες, τα βιώματα, το περιβάλλον του, η οικογένειά του, η θρησκεία του, κτλ.

Όλα τα υπόλοιπα που σου λένε είναι τρίχες κατσαρές.

Επίσης προσπαθώ να διαχωρίσω, να ταξινομίσω και να συνδέσω μεταξύ τους τις έννοιες: Ενέργεια, δόνηση και σκεπτομορφή.


Σου 'χουν κάνει το μυαλό σου μίξερ. Κάθε τενεκές που σέβεται τον ήχο του, βρίσκει λέξεις που τις ακούς και λες "πω ... τι είπε το άτομο". Τι σημαίνει "σκεπτομορφή" ; αναρρωτήθηκες ποτέ σου ; Η λέξη είναι αρτιφίσιαλ μούφα ενός εξυπνάκια. Η μορφή της σκέψης δεν είναι κάτι που μπορεί να προσδιοριστεί. Είναι όμως υλιστική, καταλαμβάνει χώρο δηλ. Αυτή είναι μια διαφορά που έχει η σκέψη με την ενέργεια. Η ενέργεια δεν είναι ύλη με μοναδική εξαίρεση το φως που η μορφή του είναι πότε σωματιδιακή (στοιχειώδης ύλη δηλ) και πότε κυματική ως φάσμα. Αυτό λέει ο Άλμπερτ (Ε=mc^2). Η δόνηση από την άλλη είναι κάτι εντελώς διαφορετικό. Η δόν-ηση είναι στην ουσία δομημένη κίν-ηση που υπάγεται σε συγκεκριμένους υλικούς νόμους. Είναι χαρακτηριστικό της ύλης, όχι της ενέργειας. Ένα υλικό σώμα δονείται κατά συνέπεια η σκέψη ως υλιστική δονείται κι αυτή. Η ενέργεια όμως δεν δονείται και ακόμη και η ίδια η φράση δεν έχει εντελώς κανένα νόημα.

*Γεια σου τρομπίδι Τολάκο μου που τρως τα συνθετικά κόκκαλά μου :D

το 1773... η έναρξη της Αμερικανικής επανάστασης σηματοδοτείται από το "πάρτυ με τσάι στη Βοστώνη": μέλη των "Υιών της Ελευθερίας" μεταμφιεσμένοι σε Μοχώκ αδειάζουν κασόνια με τσάι στο λιμάνι της Βοστώνης εις ένδειξιν διαμαρτυρίας ενάντια σε σχετικό Νόμο.

nikos_K
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2008 10:00 am

Δημοσίευσηαπό nikos_K » Τρί Φεβ 26, 2008 10:25 pm

>|<>QBB<
Ramoglou έγραψε:Ο Σκοπός, ο στόχος, η εργασία, αν θέλεις, αγαπητή μου NEHEMAUT, είναι να καταφέρουμε να συντονιστούμε με την Παγκόσμια Δόνηση, αυτό που ίσως ακούσεις να λέγετε και ως Παγκόσμιος ρυθμός.


Ως συνήθως, Τεκτονικές μαλακίες σε ενέσιμη μορφή από χιλιοχρησιμοποιημένη σύριγγα. Σιγά τρομπίδι μου, θα πάθεις κανα AIDS !

Η "Παγκόσμια Δόνηση" ή "Παγκόσμιος Ρυθμός" είναι η τεκτονική ορολογία του οικονομικού όρου της παγκοσμιοποίησης. Ο Ανδρουλάκης θα 'λεγε δε πως είναι "ο αχταρμάς του κοινωνικοπολιτικού και πολιτισμικού στάτους κβο των ψυχασθενών."

nikos_K
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2008 10:00 am

Δημοσίευσηαπό nikos_K » Τρί Φεβ 26, 2008 10:30 pm

>|<>QBB<
ankh έγραψε:Η να μετουσιωθεί σε άλλη μορφή καταλήγοντας στο στομάχι ενός ανθρώπου,να μετεξελιχθεί από τροφή σε κάτι άλλο (να γίνει π.χ πέτρα) και να συμετέχει στόν ανθρώπινο οργανισμό υπό άλλη μορφή εξελισόμενο..... (π.χ τσιμεντόλιθος, μπετόν αρμέ, σκυρόδεμα Επανωμής κτλ)
Η θυσία εξάλλου είναι γνωστόν ότι εμπεριέχει την εξέλιξη...


Συνοχή σκέψης μηδέν. Αχταρμάς επιπέδου 5.

Η μετουσίωση δεν έχει ουδεμία σχέση με την θυσία. Κοιμάσαι ύπνον βαθύ και πλανεμένον. :D
[align=center]
Καληνύχτα σας κοθώνια![/align]

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Τετ Φεβ 27, 2008 10:40 am

Πόσο εύκολα προδίδεσαι βρε μικρέ μου.

Το να καθίσω να συζητήσω μαζί σου είναι από ανώφελο έως κουτό, διότι η συν-ζήτηση σημαίνει ότι ο συν-ομιλητής θα έχει τουλάχιστον κάτι να προσφέρει σε αυτή την από κοινού αναζήτηση.

Εσύ όμως τι έχεις να προσφέρεις ;
ΤΙΠΟΤΑ !
Άρα συζήτηση δεν γίνεται μαζί σου.

Δυστυχώς η επιστήμη στην περίπτωση σου κατέβασε και τα πόδια και τα χέρια και οδηγήθηκε στα Λιμάνια να εκτελωνίζει κιβώτια ηλιθιότητας.

Την καλημέρα μου στην συμπρωτεύουσα !

Υ.Γ. Αλήθεια εκείνες οι φώτο που με απειλούσες πως θα βγούνε στο διαδίκτυο τι έγιναν ; Τα άλλα που θα έβγαζες στο διαδίκτυο τι έγιναν ;
Μούφα ε ;
Πάλι ;
Εικόνα


Επιστροφή σε “- ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ -”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης