Ordo Templi Orientis

Μυστικές αδελφότητες, εταιρείες, αποκρυφισμός κ.λ.π.

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

Elissaios
Δημοσιεύσεις: 565
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:10 am

Δημοσίευσηαπό Elissaios » Δευ Σεπ 12, 2005 11:31 pm

Καλώς όρισες O.X.E.G.

Οι σχολές είναι θέμα γούστου. Κατόπιν τούτου τάσσεται κανείς εκεί όπου προσελκύεται περισσότερο. Το θέμα είναι να κάνει σωστή δουλειά με τον εαυτό του.

j-Apie
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2005 3:53 pm

Δημοσίευσηαπό j-Apie » Τρί Σεπ 13, 2005 1:27 pm

Elissaios έγραψε:Καλώς όρισες O.X.E.G.

Οι σχολές είναι θέμα γούστου. Κατόπιν τούτου τάσσεται κανείς εκεί όπου προσελκύεται περισσότερο. Το θέμα είναι να κάνει σωστή δουλειά με τον εαυτό του.



gothic μπορεις να απαντησεις στο post μου ? φιλε elissaie δεν νομιζω οτι ειναι μονο θεμα γουστου αλλα και ικανοτητων . btw ευχαριστω για το καλωσορισμα Εικόνα
Εικόνα
Το κλειδί για την Θούλη βρίσκεται στην σπηλιά του Λήσταρχου Νταβέλη !

Gothic
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:30 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gothic » Σάβ Σεπ 17, 2005 6:17 pm

Εικόνα


Καλό χειμώνα σε όλους ! :D


Φίλε j-Apie δεν εννοώ ότι είναι επικίνδυνο. Απλά εννοώ λέγοντας "χειρότερος", ότι αυτός ο άνθρωπος που είναι επι κεφαλής στην Ελλάδα είναι ειδικός να διαστρεβλώνει τάγματα και τυπικά.
Άρα μην περιμένει κανείς ότι μπαίνοντας στο ΟΤΟ στην Ελλάδα,θα έχει και καμμία σχέση με το ΟΤΟ του Crowley.
Ας πάει καλύτερα σε κανένα gay bar...αλλά πολλά είπα.

Τώρα θα μου πεις, το ΟΤΟ στην Αγγλία που δίνει και την άδεια λειτουργίας δεν γνωρίζει τι γίνεται?
Είναι φαίνεται φίλε μου σημείο των καιρών να αδιαφορεί το κεφάλι άμα βρομάνε τα ποδάρια.
Αυτό καθώς και όλα τα άλλα σου τα λέω από προσωπική πείρα ετών
Όπου τα "φράγκα" μιλάνε μιλάνε οι γλώσσες σιωπούν :)


Τώρα άν το Golden Dawn έχει εξαφανιστεί και στο εξωτερικό δεν το γνωρίζω. Αυτά που αναφέρω είναι όταν εγώ το βρήκα το 1995 όταν ήμουν στην Οξφόρδη.

Πολύ έγκυρα σου λέω ότι το Α.΄. Α.΄. δεν είναι τόσο "κλειστό" όσο νομίζεις και μάλιστα μπορείς να υποβάλεις και αίτηση να γίνεις δεκτός.
Η αποδοχή σου καθώς και η διδασκαλία σου έχουν να κάνουν καθαρά και μόνον με την Αγγλία, δεν υπάρχει στην Ελλάδα, αν γίνεις αποδεκτός θα πρέπει να έχεις την δυνατότητα τουλάχιστον ενός ταξειδιού το χρόνο στην Αγγλία υποχρεωτικά και, κατ' εμέ, είναι ό,τι σοβαρώτερο γνωρίζω περί Crowley αυτή τη στιγμή.

Αυτά όλα πόλι από προσωπική εμπειρία μου μιας και έχω επαφή με το Α.΄. Α.΄. , και συγκεκριμένα η τελευταία μου επαφή ήταν λιγότερο από έναν χρόνο πριν.

Τώρα αν άλλαξαν και αυτά τα δεδομένα....τι να πω; :)


Νάσαι καλά :D
Εικόνα

j-Apie
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2005 3:53 pm

Δημοσίευσηαπό j-Apie » Κυρ Σεπ 18, 2005 11:47 pm

Ειχες επαφη με το ΟΤΟ της Ελλαδας ? Γιατι απ οτι ξερω υπαρχει ενας εμπορικος τσαρλατανος που το παιζει οτι ειναι ο Μεγας και ο Μεγαλος του ΟΤΟ στην Ελλαδα . Μονο διαφημησεις στην ΤV δεν εχει κανει ακομα :D

Οπως και στο εξωτερικο υπαρχουν οργανωσεις μουφεξ Τyphonian OTO κλπ ετσι και στην Ελλαδα λογικα υπαρχει αυτος .

Παντως θα το ψαξω περισσοτερο το θεμα γιατι δεν σκοπευω να πεσω θυμα καποιων ηλιθιων σε περιπτωση επαφης στο μελλον ! Μπορει να εχεις και δικιο μπορει και οχι ομως ...
Εικόνα

Το κλειδί για την Θούλη βρίσκεται στην σπηλιά του Λήσταρχου Νταβέλη !

Gothic
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:30 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gothic » Δευ Σεπ 19, 2005 5:13 pm

Ειχες επαφη με το ΟΤΟ της Ελλαδας ? Γιατι απ οτι ξερω υπαρχει ενας εμπορικος τσαρλατανος που το παιζει οτι ειναι ο Μεγας και ο Μεγαλος του ΟΤΟ στην Ελλαδα . Μονο διαφημησεις στην ΤV δεν εχει κανει ακομα



Μα αυτό λέω τόση ώρα...το αστείο είναι ότι τη διευθυνση μου την έδωσε η Αγγλία :)

Πάντως δεν είναι μόνον εμπορικός τσαρλατάνος...υπάρχει και ναός και είναι οργανωμένο.

Αν βρεις πληροφορίες, πριν κάνεις κάτι, ρώτησέ με αν θες...πες μου ονόματα και θα σου πω συγκεκριμμένα που βέβαια δεν είναι σκόπιμο αυτή τη στιγμή εδώ.
Εικόνα

j-Apie
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2005 3:53 pm

Δημοσίευσηαπό j-Apie » Δευ Σεπ 19, 2005 6:10 pm

σε εκανα add στις επαφες μου στο msn . Θα τα πουμε και εκει καλυτερα ..
σου εστειλα pm το ελαβες ?
Εικόνα

Το κλειδί για την Θούλη βρίσκεται στην σπηλιά του Λήσταρχου Νταβέλη !

Gothic
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:30 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gothic » Τρί Σεπ 20, 2005 7:57 pm

Ok :)

Όχι PM δεν έλαβα...
Εικόνα

scorpio_dome
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 25, 2005 9:15 am

Δημοσίευσηαπό scorpio_dome » Κυρ Σεπ 25, 2005 10:25 am

Χαιρετισμούς σε όλους.

Η Golden Dawn διαλύθηκε και σήμερα λειτουργούν πάρα πολλά τάγματα (χωρίς διαδοχή) που συνεχίζουν το έργο της, χρησιμοποιώντας τις τελετές μύησης που έκδοσε ο Crowley και ο Regardie. Το να λειτουργεί το ΟΤΟ στην Ελλάδα υπό την αιγίδα της Golden Dawn στην Αγγλία είναι αδύνατο αφού GD και ΟΤΟ είναι διαφορετικά μεταξύ τους τάγματα με άλλη κατεύθυνση, φιλοσοφία, δομή και οργάνωση το καθένα. Εξάλλου τα διεθνή αρχηγεία του ΟΤΟ βρίσκονται στην Αμερικη:
http://www.io.com/~secret/oto.org/
και
http://www.oto-usa.org/

Το Α.'.Α.'. είναι το τάγμα που ίδρυσε ο ίδιος ο Κρόουλι με τον Σέσιλ Τζόουνς και είναι μυστικό με την έννοια ότι το κάθε μέλος γνωρίζει μόνο τον καθοδηγητή του και αυτόν/αυτούς που ο ίδιος διδάσκει (αν διδάσκει). Δεν γίνονται δηλαδή συγκεντρώσεις των μελών όπως στο ΟΤΟ (εξαιρουμένων των μυήσεων), και το έργο είναι καθαρά ατομικό. Σε κάθε βαθμό του Α.΄.Α.΄. αντιστοιχεί και μια "μαγική δύναμη" που με τη σειρά της αντιστοιχεί σε κάθε Σεφιρα του Δέντρου της Ζωής, οπότε ο μαθητής πρέπει να αποκτήσει αυτήν την δύναμη ωστε να διεκδικήσει τον βαθμό του. Δηλαδή ο υποψήφιος του Α.΄.Α.΄. έχει ως σκοπό του την άνοδο στο Δέντρο της Ζωής, ενώ αντίθετα ο υποψήφιος του ΟΤΟ δουλεύει με τα Τσάκρα κατα κύριο λόγο, δεδομένου οτι οι βαθμοί αυτού του τάγματος σχετίζονται με τα Τσάκρα (μέχρι ενός σημείου τουλάχιστον).Εδώ δεν εννοώ ότι στο ΟΤΟ κάνουν μόνο γιόγκα, ασχολούνται και με τελετουργική μαγεία και με διαφορα άλλα, απλά οι βαθμοί του σχετίζονται με τα τσάκρα κι έτσι αναγκαστικά οι διάφορες εργασίες των μελών του περιλαμβανουν διάφορες "γιογκικές" πρακτικες. Με τα μέτρα και τα σταθμά του Α.'.Α.'. , το ΟΤΟ μπορεί να φέρει τον μαθητή (με τη δική του προσπάθεια βέβαια πρώτα απ'όλα) στην επίτευξη της Γνώσης και Επικοινωνίας με τον Ιερό Φύλακα Αγγελο -μέχρι εκεί. Το Πέρασμα της Αβύσσου είναι άλλη υπόθεση.

Gothic δεν νομίζω ότι ο εσωτερικός κύκλος του ΟΤΟ είναι το Α.'.Α.'. απλά κάποια μέλη του ΟΤΟ είναι μυημένοι και στα δύο. Άλλωστε ο Κρόουλι πολλά από τα έργα του τα έγραψε για τη διδασκαλία του Α.'.Α.'. και αυτα τα έργα εφόσον εκδόθηκαν είναι αναπόφευκτο να χρησιμοποιούνται κι από Θελημίτες που δεν ειναι στο Α.'.Α.'. (μελών του ΟΤΟ συμπεριλαμβανομένων). Π.χ. το Star Sapphire είναι τελετουργικό του Α.'.Α.'. αλλά καθώς έχει εκδοθεί ο καθένας μπορεί να το χρησιμοποιήσει και τα μέλη του ΟΤΟ το χρησιμοποιούν επίσης.

Όσο για το ποιος είναι αρχηγός του ΟΤΟ στην Ελλάδα δεν ξέρω. Αυτά που γράφτηκαν στο forum περί αχταρμάδων μου θυμίζουν λίγο τον Ρηγάκη. Αλλά απ'ότι ξέρω ο Ρηγάκης δραστηριοποιείται σε άλλο ταγμα πλέον με καθαρά άλλη κατεύθυνση (Θέλημα και Αρχαία Ελλάδα αν έχω καταλάβει σωστα, γι'αυτό και πολλοί τον θεωρούν αχταρμά) και δεν βλέπει με καλό μάτι πια τα τάγματα με όρκους μυστικότητας και βαθμιδωτή ιεραρχία.

Anyway αυτά τα ολίγα είχα να πω, κάθε άλλη πληροφορία καλοδεχούμενη...

Να 'στε καλά...
SD

Elissaios
Δημοσιεύσεις: 565
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:10 am

Δημοσίευσηαπό Elissaios » Κυρ Σεπ 25, 2005 5:55 pm

Γεια σου Scorpio Dome,

Ένα καλωσόρισμα και σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.
Επειδή αυτά στα οποία αναφέρεσαι δεν είναι πασίγνωστα, θα πρότεινα αν έχεις χρόνο και διάθεση να μας έγραφες και κάτι περισσότερο.

j-Apie
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2005 3:53 pm

Δημοσίευσηαπό j-Apie » Δευ Σεπ 26, 2005 4:04 pm

scorpio_dome έγραψε:Anyway αυτά τα ολίγα είχα να πω, κάθε άλλη πληροφορία καλοδεχούμενη...


Γεια σου και σε σενα scorpio dome , οσον αφορα τα τσακρας και το ΟΤΟ δεν νομιζω οτι εισαι σωστος , γιατι απ οτι εχω μαθει το τσακρικο συστημα το χρησιμοποιουν μονο μυστικες σκοτεινες στοες της Εκκλησιας της Ελλαδος που εχουν λαβει την γνωση απο διαφορους Yogi της ανατολης . Αν δεν κανω παλι λαθος το Μαρτινιστικο Ελληνικο Ταγμα εχει σχεση με τις Στοες της Εκκλησιας της Ελλαδος και την Ομαδα *Α* του Παλμου και οι προθεσεις τους ειναι διαβολικες ! Χρησιμοποιουν τα τσακρας με λαθος τροπο με σκοπο την Κυριαρχια της Ομαδας *Α* και *Ε* το 2012 της οποιας τον Αρχηγο δεν θα αναφερω γιατι ειναι αππορητο :wink:

Και παλι καλωσορισες στο Forum...

jAp
Εικόνα

Το κλειδί για την Θούλη βρίσκεται στην σπηλιά του Λήσταρχου Νταβέλη !

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Δευ Σεπ 26, 2005 6:50 pm

Αγαπητέ j-Apie,

το μήνυμά σου με εντυπωσίασε και μου γέννησε πολλές απορίες.

Θα μπορούσες να μας γράψεις περισσότερα :?:

απ οτι εχω μαθει το τσακρικο συστημα το χρησιμοποιουν μονο μυστικες σκοτεινες στοες της Εκκλησιας της Ελλαδος που εχουν λαβει την γνωση απο διαφορους Yogi της ανατολης


το Μαρτινιστικο Ελληνικο Ταγμα εχει σχεση με τις Στοες της Εκκλησιας της Ελλαδος και την Ομαδα *Α* του Παλμου και οι προθεσεις τους ειναι διαβολικες !


Χρησιμοποιουν τα τσακρας με λαθος τροπο με σκοπο την Κυριαρχια της Ομαδας *Α* και *Ε* το 2012 της οποιας τον Αρχηγο δεν θα αναφερω γιατι ειναι αππορητο :wink:


Η κάθε πρόταση για να είμαι πιο ακριβής, γεννά ερωτήματα.

Δε θα σε ρωτήσω ποιός είναι ο αρχηγός, γιατί δε νομίζω ότι με ενδιαφέρει, αλλά...

θα ήθελα να μάθω κυρίως

  • ποιές είναι οι στοές της Εκκλησίας, πόθεν προέκυψαν και γιατί διδάχθηκαν από γιόγκι :?:
  • ποιά είναι η ομάδα *Α* :?:
Εικόνα
Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir
André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

j-Apie
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2005 3:53 pm

Δημοσίευσηαπό j-Apie » Δευ Σεπ 26, 2005 9:53 pm

Δεν γινεται να πω περισσοτερα , ηδη πολλα ειπα . Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι το μυστικο σημειο κλειδι στον χαρτη ειναι παλιες συνεντευξεις και εκμπομπες του Παλμου . Ηταν και αλλος ενας υποπτος στην φαση με γιαλια και λιγο φαλακρα αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του . :roll:
Εικόνα

Το κλειδί για την Θούλη βρίσκεται στην σπηλιά του Λήσταρχου Νταβέλη !

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Δευ Σεπ 26, 2005 9:58 pm

Τώρα, να με συγχωρείς, αγαπητέ, αλλά αν η πηγή πληροφόρησής σου είναι ο Πάλμος, μάλλον θα χαρώ που δεν έγραψες περισσότερα...

:P
Εικόνα

Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir

André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

j-Apie
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2005 3:53 pm

Δημοσίευσηαπό j-Apie » Δευ Σεπ 26, 2005 10:04 pm

Zadok the priestess έγραψε:Τώρα, να με συγχωρείς, αγαπητέ, αλλά αν η πηγή πληροφόρησής σου είναι ο Πάλμος, μάλλον θα χαρώ που δεν έγραψες περισσότερα...

:P


Εγω μιλαω σοβαρα και εσυ με περιγελας ? Ωραια ... :cry:

Δεν ειπα ομως την τελευταια μου λεξη εχω πολλα να αποκαλυψω ακομα στο μελλον Εικόνα
Εικόνα

Το κλειδί για την Θούλη βρίσκεται στην σπηλιά του Λήσταρχου Νταβέλη !

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Δευ Σεπ 26, 2005 10:19 pm

Κοίτα... αν παρουσιάσεις στοιχεία, ευχαρίστως να σε παρακολουθήσουμε...

Αν είναι για κάτι που είπε κάποιος (και τί κάποιος δηλαδή :P ), δεν υπόσχομαι... :lol:
Εικόνα

Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir

André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

scorpio_dome
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 25, 2005 9:15 am

Δημοσίευσηαπό scorpio_dome » Τρί Σεπ 27, 2005 3:53 pm

Elissaios έγραψε:Γεια σου Scorpio Dome,

Ένα καλωσόρισμα και σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.
Επειδή αυτά στα οποία αναφέρεσαι δεν είναι πασίγνωστα, θα πρότεινα αν έχεις χρόνο και διάθεση να μας έγραφες και κάτι περισσότερο.


Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα Elissaios. Ότι έγραψα είναι από βιβλία του Crowley κι από sites διαφόρων ΟΤΟ bodies. Για το τί κάνουν στο ΟΤΟ μια καλή πηγή πιστεύω ότι είναι τέτοια sites και ειδικά online zines τους.

Ενδεικτικά παραθέτω:
http://www.billheidrick.com Περιέχει το Thelema Lodge Calendar που έχει μερικά ενδιαφέροντα άρθρα.

http://www.sekhetmaat.com/www/html/journal/issues.html Το περιοδικό της Sekhet Maat Lodge.

http://www.lvx-oto.org/lie.shtml Το περιοδικό της LVX Oasis.

Και για τον Ρηγάκη ότι γράφω είναι από εδώ:
http://www.geocities.com/Athens/Olympus/7496/agape.html



j-Apie δεν ξέρω σε ποιο reality tunnel βρίσκεσαι αλλά ακούγεται πολύ ενδιαφέρον και θα μ'άρεσε να ακούσω περισσότερα :lol:

j-Apie
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2005 3:53 pm

Δημοσίευσηαπό j-Apie » Τρί Σεπ 27, 2005 9:00 pm

scorpio_dome έγραψε:j-Apie δεν ξέρω σε ποιο reality tunnel βρίσκεσαι αλλά ακούγεται πολύ ενδιαφέρον και θα μ'άρεσε να ακούσω περισσότερα :lol:


Αγαπητε σκορπιο ντομ

τι θες να πεις με την φραση reality tunnel οτι ειμαι κανενας ρηχος που δεν ξερει τι λεει ?
Εικόνα

Το κλειδί για την Θούλη βρίσκεται στην σπηλιά του Λήσταρχου Νταβέλη !

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Τρί Σεπ 27, 2005 10:49 pm

Θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι το Forum του mystica.gr δεν είναι το ενδεδειγμένο Forum για να γίνεται συζήτηση επιπέδου Chat.

Ωσαύτως θα παρακαλέσω για τελευταία φορά τα μηνύματα να είναι περιεκτικά και να παραθέτουν την άποψη του γράφοντος επί του θέματος.

Ολίγον έως καθόλου ενδιαφέρει τους υπόλοιπους, αν κάποιο μέλος δεν έχει καιρό να γράψει λόγο των γαστριμαργικών του απολαύσεων, ή εάν θα ήθελε να γράψει 3 με 4 post για να καταφέρει να απαντήσει σε μια και μοναδική ερώτηση η οποία του ετέθη από δυο μέλη.

Είναι η τελευταία φορά που μπαίνω στη διαδικασία αυτή, διότι δεν μου είναι ευχάριστο να παρεμβαίνω για τέτοιου είδους θέματα.

Ελπίζω για την κατανόηση και την συμμόρφωση ως προς την ορθή χρήση του Forum.
Εικόνα

Elissaios
Δημοσιεύσεις: 565
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:10 am

Δημοσίευσηαπό Elissaios » Τετ Σεπ 28, 2005 2:44 am

j-Apie έγραψε:Αν δεν κανω παλι λαθος το Μαρτινιστικο Ελληνικο Ταγμα εχει σχεση με τις Στοες της Εκκλησιας της Ελλαδος και την Ομαδα *Α* του Παλμου και οι προθεσεις τους ειναι διαβολικες !
jAp


Για τις διαβολικές προθέσεις δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω, για τα άλλα όμως μπορεί και να κάνεις λάθος. (Με γεια η φατσούλα.)

Scorpio Dome, ευχαριστώ για τα links. Μας έδωσες δουλειά για το σπίτι...

scorpio_dome
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 25, 2005 9:15 am

Δημοσίευσηαπό scorpio_dome » Τετ Σεπ 28, 2005 11:49 am

Ramoglou έγραψε:Θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι το Forum του mystica.gr δεν είναι το ενδεδειγμένο Forum για να γίνεται συζήτηση επιπέδου Chat.


Ωστόσο αν έχουμε κάτι να πούμε, το λέμε και παράλληλα κάνουμε και "chat" δεν πειράζει, έτσι;

j-Apie εννοώ απλά ότι βρίσκεσαι ταυτόχρονα σε δύο πραγματικότητες. Οι περισσότεροι άνθρωποι δέχονται ερεθίσματα από μία πραγματικότητα, τα επεξεργάζονται νοητικά και δρουν σ'αυτήν. Εσύ δέχεσαι ερεθίσματα από 2 πραγματικότητες, τα επεξεργάζεσαι νοητικά και βγάζεις συμπεράσματα που δεν αφορούν σε καμία απ'αυτές. Αυτό κάθε άλλο παρά ρηχό είναι.Είναι μάλιστα πολύ δημιουργικό γιατί δείχνει μια αφαιρετική προσέγιση στην μυθοπλασία σου (σαν να κάνεις κέηκ βγάζοντας κι όχι βάζοντας υλικά).Θα'πρεπε να κάνεις δικιά σου ιστοσελίδα να λες αυτά που ξέρεις, και ίσως να βγάλεις και κάποιο βιβλίο. Αν θες βοήθεια από επιχειρησιακής άποψης μην διστάσεις να μου στείλεις ΠΜ.

Elissaios σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, δεν ήταν τίποτα δύσκολο από μέρους μου. Αναμένω κι εγώ περισσότερες πληροφορίες για το θέμα αν κάποιο μέλος του forum έχει να προσθέσει τίποτα ή να διορθώσει κάτι στα όσα έχουν ήδη ειπωθεί.

Τα λέμε...


Επιστροφή σε “- ΤΑΓΜΑΤΑ - ΣΧΟΛΕΣ -”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες