Aνοχή στην διαφορετικότητα!

Μυστικές αδελφότητες, εταιρείες, αποκρυφισμός κ.λ.π.

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Παρ Ιουν 08, 2007 7:28 am

Παύλο μου με εντυπωσιάζεις και με δικαιώνεις παράλληλα διότι δείχνεις τη μεγάλη σου εσωτερική δύναμη η οποία επιβάλλεται στο "στομάχι" σου και έτσι δεν τρως βαριά.

Θα ζητήσω συγνώμη που καθυστέρησα να γράψω αλλά μετά το χθεσινό ψαράκι η κούραση μου ήταν τέτοια που δε μου άφηνε περιθώρια επιλογής και με οδήγησε κατ' ευθείαν στο κρεβάτι μου.

Επί του θέματος και ειδικότερα επί του mystica.

Αν και το έχω πει και παλαιότερα θα το ξαναθίξω γιατί έτσι θα έχουν και τα νεότερα μέλη μια εικόνα.

Το mystica ΔΕΝ φτιάχτηκε για να μοιάζει με διάφορους άλλους χώρους, φτιάχτηκε από την ανάγκη μας για συζήτηση που θα έχει την ποιότητα της ορθής αντιπαράθεσης. Φτιάχτηκε για να μπορεί ο χρήστης του διαδυκτίου που επιθυμεί να είναι απαλλαγμένος από συζητήσεις του τύπου "Περπάτησα στη Θάλασσα μήπως είμαι UFO ;", να συζητήσει και να βρει, όσο αυτό είναι εφικτό, τις απαντήσεις που θέλει.

Αν ψάξετε καλύτερα τις σελίδες μας θα δείτε πως έντονος διάλογος έχει προϋπάρξει, διαφορετικές οπτικές έχουν κατατεθεί, ακραίες δηλώσεις έχουν γίνει, όλα όμως μέσα στο πλαίσιο της ομαλής συζήτησης.

Καλώς η κακώς πριν φτιάξουμε το mystica.gr γνωρίσαμε το διαδύκτιο και ξέρουμε τι είναι τι και ποιος είναι ποιος. Ούτε σαν αλεξιπτωτιστές πέσαμε στο χώρο, ούτε σαν κομάντο ήρθαμε να εξολοθρεύσουμε κανέναν.
Απλά, προσπαθούμε να έχουμε ένα καθαρό και υγιές "σπιτάκι", που θα πρέπει να είναι χώρος δημιουργίας, χαράς και ώριμης ανταλλαγής ιδεών.

Ίσως αν μας ενδιέφερε η πολυκοσμία να είχαμε επιλέξει άλλους δρόμους, που σίγουρα θα έφερναν ως μέλη τους όσους τόσους. Μαζί βέβαια με τα ψυχολογικά τους και τα όσα άλλα κουβαλάνε.
Όμως τέτοια επιλογή δεν τέθηκε ποτέ από εμάς στο τραπέζι, αντίθετα προτιμήσαμε την ποιότητα έναντι της ποσότητας.

Αυτοί ήταν και είναι οι σκοποί μας φίλτατοι.

Για τα υπόλοιπα καλύφθηκα από τα λόγια σας, απλά θα υπενθυμίσω πως η Zadok είναι ο υπέρμαχος της ελευθερίας του λόγου και σαν ιδιοκτήτες του παρόντος χώρου έχουμε έρθει πολλάκις σε αντίθεση διότι εγώ επιθυμώ τη διαγραφή και εκείνη υπερασπίζεται το δικαίωμα της άποψης των ανθρώπων. Απλά μετά φαίνεται πως είχα πρώιμα σωστή κρίση :wink:

Καλή ημέρα να έχετε και να χαμογελάτε.
Εικόνα

magikadespell
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2006 3:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό magikadespell » Παρ Ιουν 08, 2007 11:01 am

Κύριοι,

Ψυχραιμία, be cool!!! :D :D

Τρώτε και αργά τα βράδια όπως κατάλαβα και ανεβαίνει η πίεση…..! :lol:

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι συμβαίνει αν και υποψιάζομαι περίπου για αυτό το λόγο έχω να δηλώσω υπεύθυνα (για να διαβάζεται γενικώς από κάθε ενδιαφερόμενο):

Εγώ δεν ανήκω σε κανένα Τάγμα ή σχολή. Βρέθηκα τυχαία σ’ αυτήν την κοινότητα εδώ και λίγους μήνες επειδή με ενδιαφέρουν τα θέματα που συζητιούνται εδώ και έψαχνα στο διαδίκτυο για διάφορες απαντήσεις σε απορίες που έχω και σε άλλα site.

Όσο καιρό συμμετέχω δεν ένιωσα ποτέ μα ποτέ ότι προσπαθεί κάποιος να με προσηλυτίσει ή να με εντάξει σε κάποια ομάδα. Αντίθετα φιλικά και καλοπροαίρετα μου απαντούν ότι και να ρωτήσω. Μερικούς από εδώ τους έχω δει και από κοντά και πάλι δεν προσπάθησε κανείς να μου «περάσει» ή να μου επιβάλει κάτι. Λόγω όλων των παραπάνω λοιπόν, αισθάνομαι πολύ καλά που συμμετέχω σ’ αυτό το forum και παρόλο που έχω καταλάβει ότι αρκετοί από εδώ ανήκουν σε Τάγματα και σε Σχολές δε με φοβίζουν σε κάτι.

Επιπλέον, προσωπικά δεν ζήτησα ποτέ ως τώρα προστασία από κανέναν άνθρωπο, φορέα ή ομάδα επειδή θεωρώ ότι τα νοήμονα όντα δεν χρειάζονται προστασία …. «μυαλού» ή ιδεών. Όποιος αισθάνεται απειλημένος από κάτι ας προστατεύσει τον εαυτό του και την οικογένεια του -αν μπορεί- και ας αφήσει τους υπόλοιπους ανθρώπους. Αυτός ο κόσμος από τους «διασώστες» θα καταστραφεί, θυμηθείτε το αυτό.
Δεν χρειάζεται κανείς …. «κουνουπιέρα»!

Αυτά……. (θα τα πω και στο δικαστήριο! :P Λέμε τώρα… για να περνάει η ώρα! :wink: )

Ladyhawk
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:06 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ladyhawk » Παρ Ιουν 08, 2007 12:10 pm

Μετά από όλα όσα ειπώθηκαν θεωρώ πως το θέμα ξεκαθαρίστηκε πλήρως όσον αφορά τη στάση του mystica και νομίζω πως αυτό σας βρίσκει σύμφωνους.

Ίσως τελικά να έπρεπε αυτοί που προσπαθούν να καταστρέψουν το χώρο να τον έχουν μελετήσει λίγο ποιο πολύ για να μην χάνουν άδικα και το χρόνο τους.

Η ορθή αντιπαράθεση ιδεών είναι ωφέλιμη για όλους και ειδικά για αυτούς που έχουν ανοιχτό μυαλό και είναι έτοιμοι να επεξεργαστούν το διαφορετικό.

Η διαφορετικότητα των απόψεων είναι σίγουρα αποδεχτή στο χώρο μας, αν και η ίδια η κοινωνία την φοβάται και δεν την αντέχει γιατί εμπεριέχει τον κίνδυνο του μη ελέγχου και της επανάστασης. Η διαφορετικότητα όμως είναι και αυτή που εμπλουτίζει τη γνώση. Ανοχή λοιπόν και σεβασμός στη διαφορετικότητα είναι κάτι που δείχνει δύναμη και γερή υποδομή για την ανέγερση νέων ιδεών και πορεία στο δρόμο της εξέλιξης.



Magikadespell,
το τελευταίο σου μήνυμα το έσβησα μίας και προφανώς κατά λάθος είχε μπει 2 φορές.
Εικόνα
Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται ...

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Παρ Ιουν 08, 2007 2:11 pm

:ypervolikogelio:

Να 'σαι καλά, magika!! Πολύ το φχαριστήθηκα... το γέλιο (εννοείται).

Ramoglou έγραψε:Απλά μετά φαίνεται πως είχα πρώιμα σωστή κρίση :wink:


Αγαπημένε μου φίλε, σίγουρα έχεις πολύ καλή κρίση αφού με τιμάς με τη φιλία και την αγάπη σου εδώ και κάποια χρόνια :oops: , όμως το ότι συνήθως οι άνθρωποι δεν στέκονται στο ύψος των περιστάσεων, νομίζω πως δεν είναι ζήτημα κρίσης, αλλά μία δυσάρεστη διαπίστωση μιας ζοφερής πραγματικότητας που ουδείς θα μπορούσε να αμφισβητήσει.

Το ζήτημά μου, προσωπικά, είναι ότι δε θέλω να πάψω να ελπίζω ότι πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι που έστω και λίγοι στον αριθμό, θα μας εκπλήσσουν θετικά...

Στατιστικά λοιπόν, ξέρω ότι είμαι στους χαμένους.

Τιμή σ’ εκείνους όπου στην ζωή των
ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Ποτέ από το χρέος μη κινούντες·
δίκαιοι κ’ ίσιοι σ’ όλες των τες πράξεις,
αλλά με λύπη κιόλας κ’ ευσπλαχνία·
γενναίοι οσάκις είναι πλούσιοι, κι όταν
είναι πτωχοί, πάλ’ εις μικρόν γενναίοι,
πάλι συντρέχοντες όσο μπορούνε·
πάντοτε την αλήθεια ομιλούντες,
πλην χωρίς μίσος για τους ψευδομένους.

Και περισσότερη τιμή τούς πρέπει
όταν προβλέπουν (και πολλοί προβλέπουν)
πως ο Εφιάλτης θα φανεί στο τέλος,
κ’ οι Μήδοι επί τέλους θα διαβούνε.


Κ.Καβάφης - Θερμοπύλες
Εικόνα
Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir
André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

LordPayens
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 16, 2006 4:54 pm

Δημοσίευσηαπό LordPayens » Παρ Ιουν 08, 2007 5:50 pm

Αγαπητή μου Ζάντοκ,

Δεν έχουμε συμφωνήσει ποτέ περισσότερο. Χαίρομα ειλικρινά για όσα διάβασα στο παραπάνω κείμενό σου. :)

Καλό σας βράδυ.

LordPayens

Παύλος Βουλουτιάδης
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2006 6:57 pm

Δημοσίευσηαπό Παύλος Βουλουτιάδης » Παρ Ιουν 08, 2007 8:13 pm

Καλησπέρα,

Βρήκα αυτό : [url]http://[/url] Για ρίχτε ένα βλέφαρο ... :weirdface:

Τα σέβη μου,
Π.Β

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Σάβ Ιουν 09, 2007 12:28 am

Παύλο, το χιούμορ είναι ουδέτερο, συνεπώς στοιχειώδες.
Τέλος.
Εικόνα

Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir

André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

LordPayens
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 16, 2006 4:54 pm

Δημοσίευσηαπό LordPayens » Σάβ Ιουν 09, 2007 12:30 am

Αγαπητέ φίλε Παύλο,

Φαντάζομαι ότι με τον δεσμό, σαφώς θα περιμένεις μια δήλωση πάνω στο θέμα. Αν όχι, προσωπικά τουλάχιστον θεωρώ ότι πρέπει να την κάνω.

Όσα έγραψα παραπάνω ήταν πέρα για πέρα αληθινά και ειλικρινά. Όμως, από την στιγμή που με την τροπή που πήραν τα πράγματα αναγκαστικά πρέπει να καταθέσω μια καθαρή άποψη για το θέμα και αφού η φίλη Ζάντοκ δεν με βοήθησε να το εξετάσουμε αλλά περιορίστηκε σε ύβρεις προς το μέρος τους, δεν μου παραμένει κάτι άλλο εκτός από την καθαρή μου διαίσθηση και την περιορισμένη μου συνειδητότητα. Ίσως και καλύτερα, διότι άλλες πληροφορίες μπορεί να θόλωναν την επιλογή μου. Αν πάλι κάνω λάθος, και πάλι καλώς.

Το σκέφτηκα και το ξανασκέφτηκα. Αν αρνιόμουν να υποστηρίξω ανθρώπους που για μένα υπηρετούν έναν ιερό σκοπό, θα αρνιόμουν τις ιδέες μου και τις αξίες μου, τα δύο πράγματα που με κρατάνε στα πόδια μου. Η απόφασή μου λοιπόν είναι ξεκάθαρη. Όσο οι αξίες μου και οι ηθικές μου βάσεις δεν προσβάλλονται από τις πράξεις τους, κάτι που δεν έχει συμβεί αλλά το αντίθετο μάλιστα, μέχρι τώρα σ'ένα βαθμό τις εκπροσωπούν , η καρδιά μου είναι μαζί τους.

Τα παραπάνω για να ξεκαθαρίσω την θέση μου. Δεν μ'αρέσουν οι υπεκφυγές.

Φιλικά,
LordPayens
-------------
- Η διαρκής επαγρύπνιση είναι το κόστος της Ελευθερίας -

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Σάβ Ιουν 09, 2007 12:50 am

... και αφού η φίλη Ζάντοκ δεν με βοήθησε να το εξετάσουμε αλλά περιορίστηκε σε ύβρεις προς το μέρος τους, ...


Λυπάμαι που αυτό κατάλαβες, αλλά δικαίωμά σου είναι να κάνεις ό,τι καταλαβαίνεις.

Το θέμα δε θα μείνει ενεργό για πολύ.
Ολοκληρώστε τις τοποθετήσεις σας...
Εικόνα

Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir

André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

LordPayens
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 16, 2006 4:54 pm

Δημοσίευσηαπό LordPayens » Σάβ Ιουν 09, 2007 5:25 am

[center]Τ’ αστέρι του βοριά θα φέρει ξαστεριά
Μα πριν φανεί μέσα απ’ το πέλαγο πανί
θα γίνω κύμα και φωτιά, να σ’ αγκαλιάσω ξενιτιά
Και συ χαμένη μου πατρίδα, μακρινή
θα μείνεις χάδι και πληγή σαν ξημερώσεις σ’ άλλη γη
Τώρα πετώ για της ζωής το πανηγύρι
Τώρα πετώ για της χαράς μου τη γιορτή
Φεγγάρια μου παλιά, καινούργια μου πουλιά
διώχτε τον ήλιο και τη μέρα απ’ το βουνό
για να με δείτε να περνώ σαν αστραπή στον ουρανό[/center]

Δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Δευ Απρ 10, 2006 6:16 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Δημήτριος » Σάβ Ιουν 09, 2007 7:33 am

Αφού η Zadok λέει
Το θέμα δε θα μείνει ενεργό για πολύ.
Ολοκληρώστε τις τοποθετήσεις σας...
ας τοποθετηθώ και εγώ :D

Δεν είχα καταλάβει από την αρχή για ποιους επρόκειτο, αλλά ούτε και την έννοια της τοποθέτησης του Παύλου. Το δικό μου "ομοίως" δεν είχε σχέση με την τοποθέτησή του. Άλλο είχα καταλάβει.

Η αποδοχή των όρων συμμετοχής στην συγκεκριμένη αγορά αναγνωρίζει στους διαχειριστές, εκτός των άλλων, και έναν ρόλο πιο υπεύθυνο και σίγουρα αναβαθμισμένο. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό, απεναντίας αναγνωρίζω αυτές τους τις υποχρεώσεις, που με ...βολεύουν κιόλας. Από την ενός έτους και πλέον συμμετοχή μου και παρακολούθηση των συζητήσεων –και πολύ πριν γνωρίσω και προσωπικά κάποιους– είχα διαπιστώσει ότι αυτά που αναφέρονται ως βασικές τους θέσεις δεν είναι γράμμα κενό περιεχομένου αλλά αντανακλούν τις πραγματικές τους προθέσεις, άσχετα με τις επί μέρους διαφωνίες. Στέκομαι στην ουσία και όχι σε αυτές. Άλλωστε και αυτές χρήσιμες και απαραίτητες είναι (οι διαφωνίες, εννοείται).

Υπό αυτήν την λογική, το "ομοίως" μου είχε να κάνει με την εμπιστοσύνη μου στην κρίση των διαχειριστών και την, εν πολλοίς α πριόρι, συμπαράταξή μου με τις θέσεις τους (όσο και αν αυτό σηκώνει μεγάλη κουβέντα). Όταν δε κατάλαβα και ακριβώς για ποιους επρόκειτο, βεβαιώθηκα για το ορθόν της, αρχικά από διαίσθηση, δικής μου προσέγγισης. Και μάλλον όλοι μας έχουμε την ίδια αντίληψη για την συμπεριφορά του "αντι..τάδε", οι διαφωνίες εδράζονται αλλού.

Ανεξάρτητα από οτιδήποτε, εκτιμώ ότι συν τοις άλλοις ένα ελάχιστο από καλή συμπεριφορά, σε κάθε χώρο και σε κάθε επίπεδο, είναι απαραίτητο για την διαμόρφωση του περιβάλλοντος εκείνου που θα δώσει την δυνατότητα στον διάλογο να αναπτυχθεί και να προσφέρει. Αν εξ αρχής η στάση κάποιου είναι επιθετική, το βρίσκω πολύ λογικό να δημιουργήσει, και ενστικτωδώς, άμα τη εμφανίσει του αντίστοιχη (και όχι απαραίτητα όμοια) συμπεριφορά. Πολλώ δε μάλλον όταν υπάρχει προηγούμενο με την στάση κάποιων.

Είμαι της άποψης ότι άλλο σημαίνει το "όλα τα κομουνιστικά κόμματα είναι ίσα, αλλά μερικά είναι πιο ...ίσα από τα άλλα" και άλλο το να "άρχει ο πρώτος μεταξύ των ίσων". Στην πρώτη περίπτωση απαιτείται υποταγή στην αρχή, στην δεύτερη απαιτείται υπακοή. Στην πρώτη περίπτωση δεν υπάρχουν δυνατότητες διαλόγου και αντιπαράθεσης, στην δεύτερη (και αφού η υπακοή εμπεριέχει στην βάση της το στοιχείο της επιλογής –άρα ελευθερίας) τα αιτήματα του διαλόγου και του ελέγχου καθίστανται θεμελιώδη.

Σε αυτόν τον χώρο –κατ' αναλογίαν– "Αρχή" είναι η διαχείριση. Το ότι γίνεται κουβέντα σχετκά με κάποιους των οποίων την συμπεριφορά και την πρακτική απορρίπτουμε όλοι, αν βέβαια αυτήν την φορά κατάλαβα σωστά :lol: , εμένα μου δείχνει ότι είμαστε σε καλό δρόμο. Από την άλλη όμως, αν μείνουμε στο δένδρο και χάσουμε το δάσος, η πρακτική του "αντι ..τάδε" θα αποδειχθεί όχι μια δοκιμασία από την οποία θα μπορούσαμε να βγούμε
κερδισμένοι, αλλά μια απόδειξη της δικής μας ελαφρότητας.

Δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Δευ Απρ 10, 2006 6:16 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Δημήτριος » Σάβ Ιουν 09, 2007 7:56 am

>|<>QBB<
Zadok the priestess έγραψε:Στατιστικά λοιπόν, ξέρω ότι είμαι στους χαμένους

Ή στους κερδισμένους :wink:

Και περισσότερη τιμή τούς πρέπει
όταν προβλέπουν (και πολλοί προβλέπουν)
πως ο Εφιάλτης θα φανεί στο τέλος,
κ’ οι Μήδοι επί τέλους θα διαβούνε
.

Κ.Καβάφης - Θερμοπύλες

Και μετά θα τους (ξανά)διώξουμε (νε), για να ξανάρθουν κι άλλοι.

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Σάβ Ιουν 09, 2007 12:54 pm

Προσωπικά γελάω, διότι πραγματικά κάποιος που ορίζει τον εαυτό του ως "αντιτάδε" δείχνει πως ο μόνος λόγος ύπαρξης του είναι η ύπαρξη του άλλου. Δηλαδή, αν δεν υπήρχε το esoterica, το metafysiko, το mystica κλπ, δεν θα υπήρχαν και οι κύριοι αυτοί.

Και τι κάνουν αυτοί οι κύριοι ; Κρύβονται !!! Γιατί δεν έχουν το θάρρος να πουν εγώ είμαι αυτός και αυτός και θέλω αυτό και εκείνο. Όχι ! Δηλώνουν απερίφραστα το θέλω τους που δεν είναι άλλο από την καταστροφή όσων δεν τους κάνουν κέφι !

Πραγματικά απίθανη λογική ! Θαυμαστή και βέβαια άξια μιμήσεως ! (χαχαχα)
Έτσι κι αλλιώς ο καθένας δικαιούται να λέει ότι θέλει και να κάνει ότι θέλει, απλά εμένα μ αρέσει που αυτός ο χώρος (mystica) χρωματίζεται από τους διαφόρους, ενδύεται από ανίδεους και εν τέλει δέχεται την αρμόζουσα και απαραίτητη προσοχή, διότι, ενοχλεί (ως φαίνεται) που ενώ δεν υπάρχει η κίνηση (και καλά 3000 ποστ κάθε μέρα) το mystica ζει, υπάρχει και μάλιστα, προ ημερών έκλεισε και 2 χρόνια λειτουργίας.

Πείτε "κύριοι" ότι θέλετε, κάντε μας να γελάσουμε, όχι μαζί σας, αλλά με τη λογική σας, με την κενότητα της σκέψης, αλλά και της δράσης σας. Δυστυχώς στα μάτια των όσων ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γνωρίζουν φαίνεται ότι η λάσπη που προσπαθήτε να πετάξετε είναι μόνο για το προσωπικό σας μπάνιο. Δεν είναι κακά τα λασπόλουτρα, αντιθέτως μάλιστα, τα κάνουν και στα καλύτερα ΣΠΑ της Ευρώπης, απλά κάνουν καλό μόνο στην επιδερμίδα και όχι στο μυαλό.

Ο καθένας μπορεί από το βήμα που διαθέτει να πει ότι θέλει για το mystica και για την ομάδα που το διοικεί (μπα ! δεν είναι ενός ανδρός αρχή αυτό το παλιομύστικα ???). Εμείς δεχόμαστε με χαρά, την αγάπη και τη φιλία ανθρώπων, που σέβονται το ποτήρι με το κρασί, που αγκαλιάζουν όχι μια ιδέα αλλά έναν φίλο και ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ, απ' αυτούς/ες, το mystica έχει αρκετούς.

Την καλημέρα μου και συνεχίστε το έργο σας ... :lol:

Υ.Γ. Η Θεσσαλονίκη τι καιρό έχει ; Λέω να ανέβω γιατί έχω μια έλλειψη από ΕΚΜΕΚ του Χατζή και θέλω να ξέρω τι μπλουζάκι να φοράω. Ινδικό; Ευρωπαϊκό; Καταδυτικό; Τι απ' όλα;
Εικόνα

Παύλος Βουλουτιάδης
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2006 6:57 pm

Δημοσίευσηαπό Παύλος Βουλουτιάδης » Σάβ Ιουν 09, 2007 1:13 pm

Ramoglou έγραψε:Υ.Γ. Η Θεσσαλονίκη τι καιρό έχει ; Λέω να ανέβω γιατί έχω μια έλλειψη από ΕΚΜΕΚ του Χατζή και θέλω να ξέρω τι μπλουζάκι να φοράω. Ινδικό; Ευρωπαϊκό; Καταδυτικό; Τι απ' όλα;


Η θεσσαλονίκη φιλαράκι μου έχει σήμερα λιακάδα και υψηλή θερμοκρασία. Ωστόσο, δεν καταλαβαίνω τις υπόλοιπες ερωτήσεις σου. Μήπως θα ήθελες - πράγμα που αμφιβάλλω - να μας δώσεις περισσότερες διευκρινήσεις σχετικά με αυτές ; Σημαίνουν κάτι αυτές οι ερωτήσεις ; Κρύβουν κάτι ; Ή απλώς είναι απορίες σχετικά με την γκαρνταρόμπα σου ;

Προσωπικά, θα σου έλεγα να φοράς εκείνο το μπλουζάκι το κόκκινο της Liverpool που φορούσες προχθές που τα πίναμε. Σου πήγαινε γάντι! :D Καλώς να ορίσεις ! :wink:

Τα σέβη μου,
Π.Β

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Σάβ Ιουν 09, 2007 1:16 pm

Παύλο μου όχι δεν κρύβουν τίποτε και επειδή με ξέρεις και καλά δεν έχω πρόβλημα να λέω τα όσα θέλω φόρα παρτίδα, απλά επειδή εδώ φυσάει είπα να μάθω τι κάνει εκεί, απλόν, τώρα αν κάποιος/α/οι ακούνε μυγάκια να πετάνε δίπλα τους δεν φταίω εγώ διότι δεν είναι δικά μου.

Το μπλουζάκι είναι ιστορικό και το φοράω μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις !
Εικόνα

Παύλος Βουλουτιάδης
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2006 6:57 pm

Δημοσίευσηαπό Παύλος Βουλουτιάδης » Σάβ Ιουν 09, 2007 1:20 pm

Παύλο μου όχι δεν κρύβουν τίποτε [...]


A, είπα μήπως ...

Έχω super εκμέκ από φίλο power ... Το σόϊ μου γμτ!

:lol:

Τα λέμε ...
Π.Β

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Σάβ Ιουν 09, 2007 1:22 pm

Προς Κουκουλοφόρους γενικότερα.

Από Δευτέρα η θερμοκρασία ανεβαίνει, η χρήση κουκούλας και δη μαύρης δίνατε να προκαλέσει θερμοπληξίες ικανές να προκαλέσουν σοβαρά προβλήματα στην λειτουργία του εγκεφάλου.

Παρακαλείστε να αποφύγετε τη χρήση της κουκούλας, όσο κι αν δεν μπορείτε ούτε εσείς οι ίδιοι να αντικρίζεται το πρόσωπο σας στον καθρέφτη, διότι είναι αρκετά πιο επικίνδυνο από το να κυκλοφορείτε ανάμεσα στο πλήθος.

Μια κοινωνική προσφορά του mystica.gr
Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Σάβ Ιουν 09, 2007 1:23 pm

>|<>QBB<
Παύλος Βουλουτιάδης έγραψε:
Παύλο μου όχι δεν κρύβουν τίποτε [...]


A, είπα μήπως ...

Έχω super εκμέκ από φίλο power ... Το σόϊ μου γμτ!

:lol:

Τα λέμε ...


Θέλω λέμε !!!!!!!!!!!!
Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Σάβ Ιουν 09, 2007 1:27 pm

Ανακοίνωση :

Το mystica.gr θα συνεργάζεται πλέον με αρκετά Κρατικά Ψυχιατρικά Ιδρύματα για την αντιμετώπιση καταστάσεων ψυχικής διαταραχής.

Σκοπός είναι η Ιατρική Περίθαλψη πασχόντων από :

1) Μανιοκατάθλιψη
2) Κυνήγι Μαγισσών
3) Μυθομανία και Μυθοπλασία
4) Σύνδρομο Επίδοξων Σωτήρων
Εικόνα

Δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Δευ Απρ 10, 2006 6:16 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Δημήτριος » Σάβ Ιουν 09, 2007 4:38 pm

>|<>QBB<
Ramoglou έγραψε:Προς Κουκουλοφόρους γενικότερα.

Από Δευτέρα η θερμοκρασία ανεβαίνει, η χρήση κουκούλας και δη μαύρης δίνατε να προκαλέσει θερμοπληξίες ικανές να προκαλέσουν σοβαρά προβλήματα στην λειτουργία του εγκεφάλου.
Μια κοινωνική προσφορά του mystica.gr

Καλέ μου Ράμογλου, πώς φαίνεται ότι δεν κατέχεις το αντικείμενο...
Υπάρχει η δυνατότητα να φοράς άσπρη κουκούλα, μαντίλι, ή απλώς να σηκώσεις την μπλούζα σου έως την μύτη. Εκτός αυτού, αν τα υπόλοιπα ρούχα σου είναι καλοκαιρινά, δεν διατρέχεις κανέναν απολύτως κίνδυνο (π.χ. θερμοπληξία), εκτός φυσικά από αυτούς που ο ίδιος ο κουκουλοφόρος θα επιδιώξει.
Σίγουρα οι χειμωνιάτικες ημέρες ενδείκνυνται περισσότερο, καθώς μπορείς κάτω από τα ρούχα σου να έχεις κάμποσες εφημερίδες κατά μήκος των σημείων του σώματος που είναι περισσότερο εκτεθειμένα σε κτυπήματα, αλλά στην ανάγκη βολεύεσαι και χωρίς εξάρτυση. Ένα βασικό στοιχείο είναι τα παπούτσια: πρέπει να μην γλυστράνε και να διευκολύνουν το τρέξιμο, αν δεν είναι αθλητικά.
Και κάτι τελευταίο, οι περισσότεροι κουκουλοφόροι φοβούνται, γιατί δεν έχουν συναίσθηση του τι πραγματικά κάνουν. Υπάρχουν λίγοι που ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν, όπως και ακόμα λιγότεροι που τελούν εν υπηρεσία... Με τους πρώτους και τους δεύτερους είναι ζήτημα Πλούτωνα και Ποσειδώνα, κομμάτι δύσκολο να επικοινωνήσεις, θέλει καιρό και υπομονή. Με τους τρίτους είναι θέμα Κρόνου και Πλούτωνα, μπορείς να συνεννοηθείς άμεσα.


Επιστροφή σε “- ΤΑΓΜΑΤΑ - ΣΧΟΛΕΣ -”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες