Γειά σας! Είμαι καινούργια στο σαιτ

Ζητήματα εσωτερικού προβληματισμού, τα οποία αναζητούν το μίτο της Αριάδνης μέσα στους δαιδάλους του νου και τις ανεξερεύνητες δυνατότητες της ψυχής.

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

stars_girl4ever
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 09, 2007 2:52 pm
Τοποθεσία: athina

Γειά σας! Είμαι καινούργια στο σαιτ

Δημοσίευσηαπό stars_girl4ever » Σάβ Ιουν 09, 2007 3:22 pm

Αναρωτιόμουνα, όλα αυτά που γράφονται, και που τα διαβάζουμε, τα οποία είναι πράγματι πολύ σοφά, αμα τειρεί κάποιος από εσάς ολα αυτα. εγώ προσπαθώ, αλλα δεν τα καταφέρνω.ε ίναι πράγματι πολύ δύσκολο. εύχομαι κάποιος να μου δώσει συμβουλές στο πώς να αντιμετωπίζω τα προβλήματα με τα οποία όλοι ερχόμαστε αντιμέτωποι καθημερινά. ευχαριστώ πολυ!

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Σάβ Ιουν 09, 2007 3:37 pm

Καλώς όρισες.

Μερικοί άνθρωποι προσπαθούν όσα λένε να τα κάνουν και πράξη, άλλοι πάλι όχι, το θέμα όμως δεν είναι (κατά τη γνώμη μου) να δούμε το τι κάνουν οι άλλοι, αλλά το τι κάνουμε εμείς.

Προσωπικά θα μ' ενδιέφερε να πάρω "ιδέες" από τους συνομιλητές μου και περνώντας της από το προσωπικό μου φίλτρο να δω αν μπορώ και αν μου αρέσει να τις κάνω πράξη. Το τελικό συμπέρασμα θα είναι μια προσωπική βιωματική εμπειρία.

Άρα το μόνο που μπορούν οι φίλοι συνομιλητές να σου δώσουν είναι προτάσεις της δικής τους οπτικής και τίποτε παραπάνω.

Με αυτό το σκεπτικό σου εύχομαι να έχεις μια πολύ ευχάριστη παραμονή στον παρόντα χώρο.

Υ.Γ. Το Θέμα θα μετακινηθεί στο "ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ ΣΚΕΨΕΩΝ" όπου και ανήκει.
Εικόνα

NEHEMAUT
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2005 11:32 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό NEHEMAUT » Σάβ Ιουν 09, 2007 5:08 pm

Καλως ήρθες

Θα μπορούσες να φέρεις ενα συγκεκριμένο παράδειγμα του θέματος που σου κίνησε αυτή την ερώτηση?
Εικόνα

Ladyhawk
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:06 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ladyhawk » Δευ Ιουν 11, 2007 10:23 am

stars_girl4ever καλημέρα και καλώς όρισες στο χώρο μας.

Ο χώρος αυτός είναι για ανταλλαγή ιδεών και απόψεων πάνω σε διάφορα θέματα.
Τώρα το πως θα αντιμετωπίσει κανείς ένα θέμα είναι κάτι υποκειμενικό και αποτέλεσμα πολλών πραγμάτων μαζί και σίγουρα ποικίλλει ανάλογα με την περίσταση.

Εάν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που σε απασχολεί σαν θέμα και θα ήθελες τις απόψεις των μελών μπορείς να το θέσεις ως θέμα.

Θα σε παρακαλούσα να αλλάξεις και τον τίτλο του θέματος προκειμένου να είναι λίγο πιο σαφής για να μπορέσει να γίνει ο διάλογος και να τοποθετηθεί ο καθένας επ’ αυτού.

Ευχαριστώ,
Εικόνα
Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται ...


Επιστροφή σε “- ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΣΚΕΨΕΩΝ -”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης