Το καλό, Το κακό και το Άσχετο !

Ζητήματα εσωτερικού προβληματισμού, τα οποία αναζητούν το μίτο της Αριάδνης μέσα στους δαιδάλους του νου και τις ανεξερεύνητες δυνατότητες της ψυχής.

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Σάβ Ιαν 12, 2008 7:06 pm

Μήνυμα προς "Σοφό"

Ευχαριστώ για τις βρισιές.
Μπορείς να συνεχίσεις στο δρόμο της παράνοιας σου δικαιώνοντας όσους είχαν δει από παλιά ότι είσαι ασθενής.

Μη λησμονείς πως οι διάλογοι σου υπάρχουν σε βάση δεδομένων για να αποδεικνύουν το πόσο φαιδρός είσαι.

Εύχομαι αυτή η χρονιά να σε λυτρώσει από τα δεσμά της παράνοιας σου.
Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Σάβ Ιαν 12, 2008 7:09 pm

Να έγραψα για κλείσιμο site και παρέλειψα να αναφέρω πως είδα άλλους χώρους να κλείνουν !

Ναι αυτούς που μας λοιδορούσαν, αυτούς που ανοίγουν κάθε καλοκαίρι και κλείνουν για ανανέωση κάθε Φθινόπωρο.

Αυτούς που όχι όχι δεν έχουν σχέση με τον "σοφό" !

Κρίμα βρε ... :)
Εικόνα

Δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Δευ Απρ 10, 2006 6:16 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Δημήτριος » Κυρ Ιαν 13, 2008 8:02 am

>|<>QBB<
Ramoglou έγραψε:Να έγραψα για κλείσιμο site και παρέλειψα να αναφέρω πως είδα άλλους χώρους να κλείνουν !

Ναι αυτούς που μας λοιδορούσαν, αυτούς που ανοίγουν κάθε καλοκαίρι και κλείνουν για ανανέωση κάθε Φθινόπωρο.

Αυτούς που όχι όχι δεν έχουν σχέση με τον "σοφό" !

Κρίμα βρε ... :)

Δεν σε καταλαβαίνω :? Εμένα πάντα με γοήτευαν οι ταμπέλες που γράφανε "Ραντεβού τον Σεπτέμβρη" :D

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Κυρ Ιαν 13, 2008 2:39 pm

>|<>QBB<
Δημήτριος έγραψε:>|<>QBB<
Ramoglou έγραψε:Να έγραψα για κλείσιμο site και παρέλειψα να αναφέρω πως είδα άλλους χώρους να κλείνουν !

Ναι αυτούς που μας λοιδορούσαν, αυτούς που ανοίγουν κάθε καλοκαίρι και κλείνουν για ανανέωση κάθε Φθινόπωρο.

Αυτούς που όχι όχι δεν έχουν σχέση με τον "σοφό" !

Κρίμα βρε ... :)

Δεν σε καταλαβαίνω :? Εμένα πάντα με γοήτευαν οι ταμπέλες που γράφανε "Ραντεβού τον Σεπτέμβρη" :D


Ναι αλλά αυτή η ταμπέλα λέει τον Ιούνη !!! :lol:

Είναι τότε που πιάνουν οι ζέστες !!!
Εικόνα

NEHEMAUT
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2005 11:32 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό NEHEMAUT » Κυρ Ιαν 13, 2008 8:47 pm

Άρα η λέξη αγαπώ σημαίνει εκφράζομαι πραγματικά.

Ποιός άραγε αποδίδει σ΄αυτήν την λέξη την πραγματική της έννοια ή ποιοί την νοιώθουν καν;


Θα μπορούσαμε να την ορίσουμε και με αυτή την εννοια. Νομίζω οτι η αγάπη είναι μια κατάσταση που προκαλείται απο την σύπτωση των συμπαθητικών δονήσων. Αυτό περιλαμβάνει ενα μεγάλο φάσμα εκδηλώσεων, αλλές πιο ''βαριές'' και άλλες πιο ''ελαφρές, οπως η σωματική επαφή με ένα άλλο άνθρωπο η την προσευχή και την ευγνωμοσύνη πρός κάτι υπερβατικό.

Ολες πάντως οι μορφές είναι εκφράσεις του εαυτού μας τις οποίες προσωπικά θεωρώ ισότιμες και απαραίτητες.
Θεωρώ οτι η αγάπη είναι η αποδοχή αυτού που είναι [ κι οχι αυτού που θα θέλαμε να είναι] και το σημείο έναρξης είναι η ένωση της ύλης με την ψυχή μέσα μας με όλα όσα αυτή περιέχει.

Μόνο οταν ο νους πετάει ελεύθερος μπορεί να αγαπάει.



Με εκτίμηση
Εικόνα

ankh
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 20, 2007 6:21 pm

Δημοσίευσηαπό ankh » Τρί Ιαν 22, 2008 6:45 pm

Ο νούς ή η καρδιά?Γιατί νούς εγκλωβισμένος καρδιά ελεύθερη=έρωτας

NEHEMAUT
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2005 11:32 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό NEHEMAUT » Τετ Ιαν 23, 2008 8:31 pm

Καλησπέρα σε όλους

Ο νούς ή η καρδιά?Γιατί νούς εγκλωβισμένος καρδιά ελεύθερη=έρωτας


Για την αγάπη μίλησα. οχι για τον έρωτα. Ο έρωτας είναι μια απάντηση στις αισθήσεις και στα ενστικτα καθόλου μεν ευκαταφρόνητος αλλά υπολοιπόμενος εν σχέση με την αγάπη.

Αγαπάμε επειδή θέλουμε να αγαπήσουμε αλλά ερωτευόμαστε ''κατα λάθος'' ...και ίσως αυτό να είναι και όλη η μαγεία του....επομένως η αγάπη έρχεται απο το νου... :)

Δεν μπορεί όμως ενας νους φυλακισμένος να νιώσει τίποτα αυθεντικό επειδή ο φόβος είναι το αντίθετο της αγάπης.

Με εκτίμηση
Εικόνα

LordPayens
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 16, 2006 4:54 pm

Δημοσίευσηαπό LordPayens » Τετ Ιαν 23, 2008 10:27 pm

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει τον συλλογισμό σας αλλά ένας αγαπητός φίλος μου εκμυστηρεύτηκε ότι η αγάπη είναι η ουσία της διεύρυνσης. Η φράση αυτή μου ακούστηκε συγκλονιστική.

Σας χαιρετώ και σας φίλω όλους. Καλό μας 2008.

ankh
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 20, 2007 6:21 pm

Δημοσίευσηαπό ankh » Πέμ Ιαν 24, 2008 7:09 pm

Θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε αν ο νούς εμπεριέχει και το συναισθηματικό κομμάτι..για να μιλάμε με τηνίδια ορολογία :lol:
νάστε καλά

NEHEMAUT
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2005 11:32 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό NEHEMAUT » Παρ Ιαν 25, 2008 5:40 pm

Αγαπητέ-η ankh απο όσο το έχω κατανοήσει, δεν εχω βρεί καμία λειτουργία μας που να είναι εντελώς ανεξάρτητη και απο τα δύο [ λογική -συναίσθημα].

Πιστεύω οτι η μια ιδιότητα μας τελειοποιεί η καταστρέφει το αποτέλεσμα της άλλης αν δεν εναρμονιστούν και οτι πάντα συνυπάρχουν.

Ακόμη και η έννοια του καθήκοντος που θεωρητικά υπάγεται στην λογική νομίζω οτι στο βάθος συνοδεύεται απο την επιθυμία. Επιθυμία να είναι κάποιος σωστός, ακριβής, ηθικός κλπ σχετικά με την ερμηνεία που δίνει εκείνος σε αυτές τις λέξεις.

Νομίζω οτι ο διαχωρισμός που βλέπουμε ανάμεσα σε αυτές τις έννοιες γίνεται για να τις εξετάσουμε όσο πιο αναλυτικά μπορούμε και να αναγνωρίσουμε την νομοτέλεια τους παρά για να τις απομονώσουμε την μια απο την άλλη.

Με εκτίμηση
Εικόνα

ankh
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 20, 2007 6:21 pm

Δημοσίευσηαπό ankh » Σάβ Ιαν 26, 2008 1:00 pm

Αγαπητή-τέ NEHEMAUT προφανώς έχεις δίκιο,ανακαλώντας λοιπόν την παραπάνω διευκρίνιση μου θάλεγα ότι αν χρησιμοποιήσουμε τον όρο συνειδητοποίηση θα οριοθετήσουμε το μέγιστο φάσμα της λεκτικής αλλά και ουσιαστικής ορολογίας..γιατί μεσα απο την βιωματική μας,συνειδητοποιωντας(νοητικά-συναισθηματικά-ψυχικάκ.λ.π)όλο΄και περισσότερες καταστάσεις οδηγούμαστε σε μια πλατιά αντίληψη της οντότητας μας αλλά και του ΟΛΟΥ.

Με εκτίμηση

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Σάβ Ιαν 26, 2008 1:48 pm

Συντονιστική παρέμβαση για να μην μπερδεύεστε.

Ο ankh
Η NEHEMAUT
Εικόνα

NEHEMAUT
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2005 11:32 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό NEHEMAUT » Κυρ Ιαν 27, 2008 2:22 pm

Συμφωνώ μαζί σου φίλε ankh. Είναι γεγονός οτι οταν ''παρατηρούμε'' αρχίζουν να φαίνονται τελικά οι συνδέσεις που ρυθμίζουν τα πράγματα.

:D
Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Πέμ Σεπ 25, 2008 10:47 pm

Έχω βαρεθεί να αντιμετωπίζω ηλίθιους. Έχω βαρεθεί να αντιμετωπίζω ανθρώπους γεμάτους κόμπλεξ, ανασφάλειες, ταμπού, μεγαλομανίες, ανθρώπους φαντασιόπληκτους, ανθρώπους που δεν πέφτουν μόνοι τους στο βούρκο της λάσπης που παράγουν αλλά προσπαθούν με αυτή τη λάσπη να πασαλείψουν τα πάντα !

Πριν λίγο καιρό, είχα φέρει σε δύσκολη θέση μια αγαπητή φίλη, γιατί δημοσίευσα ένα post ως απάντηση σε μια δική της δημοσίευση και μέσα από αυτή τη «συζήτηση» φάνηκε σαν να τη λέω στην καθ’ όλα αγαπητή Nehemaut, τότε προσπάθησα να πω στη φίλη μας ότι η απάντηση μου δεν ήταν προσωπική αλλά απευθυνόταν σε όσους δεν κατάλαβαν ποτέ το ρόλο του mystica στο διαδίκτυο.

Σήμερα, ποιο επίκαιρα από ποτέ, έρχεται αυτή η απάντηση να δικαιώσει την ύπαρξη της και το λόγο που τότε τη δημοσίευσα !

Βλέπετε μερικά ανθρωποειδή προσπαθούν να βάλουν επί δικαίων και αδίκων, να μιλάνε για όλα λες και είναι οι μεγάλοι Μύστες όλων των εποχών !
Γράφουν βιβλία, φτιάχνουν Τάγματα Μυστικιστικά, περιφέρονται στο διαδύκτιο λοιδορώντας βρίζοντας σαν χαμάληδες και πάνω απ’ όλα σπέρνοντας ψεύδη που ακόμα και ο Βαρόνος Μυνχάουζεν θα δυσκολευόταν να σκεφτεί !

Το ότι ανήκω κάπου έχει γίνει όπλο κατασυκοφάντησης, όχι μόνο από ανθρώπους που ΔΕΝ ανήκουν στο χώρο (και λογικό είναι να πούνε ότι ηλιθιότητα θέλουν), αλλά και από ανθρώπους που πέρασαν αλλά δεν ακούμπησαν !
Από ανθρώπους που επικαλούνται ιδιότητες μόνο και μόνο επί διάβασαν τα Τεκτονικά Τυπικά και επειδή κάποιοι τους ανέχονται σε Στοές που ουδείς αναγνωρίζει ! (Ούτε καν ο Σύνδεσμος Φιλελευθέρων Ταγμάτων π.χ.).

Βλέπετε όταν το μαγαζάκι σου δεν πάει καλά βγαίνεις στη γύρα για πελάτες !
Διαδίδεις πως εσύ είσαι ο ένας, ο τέλειος, ο τα ξέρεις όλα, πετάς και τη συνηθισμένη λάσπη για σεξουαλικά όργια και καθάρισες !

6 χρόνια τώρα ακούω για αυτά τα όργια, για φωτογραφίες, για ότι άλλο θέλεις, αλλά ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ τελικά δεν είδα ΟΥΤΕ ΜΙΑ !!!
Παρακάλεσα κάποτε να τις βγάλουν αυτές τις φώτο και να σταματήσουν να λένε απλά ότι τις έχουν … όμως, κοκοκοκοκοκο ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ !

Έτσι λοιπόν αυτοί που φωνάζουν για δημοκρατικές διαδικασίες, για δικαιώματα, για …., για ….., που το παίζουν σούπερ ντούπερ εσωτεριστές, δεν είναι ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ εκτός από ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΗ !

Βέβαια, υπάρχει και η Ιατρική άποψη η οποία μιλά για διαταραγμένη προσωπικότητα, πράγμα που οδηγεί σε Ψυχιατρικές λύσεις και θεραπείες, που φτάνουν έως και εγκλεισμό σε ίδρυμα, όχι βέβαια Τεκτονικό ή άλλο του είδους, αλλά Ψυχιατρικό.

Θα μπορούσα να αναλύσω το γιατί ΟΥΔΕΠΟΤΕ έχω καταφερθεί εναντίων του Τάγματος στο οποίο ανήκω και της ηγεσίας του (όπως ψευδέστατα αναφέρθηκε σε άλλο forum), όμως αυτό είναι περιττό !
1ον) Γιατί δεν αφορά ΚΑΝΕΝΑΝ στο διαδίκτυο.
και 2ον) Γιατί έχω μάθει να σέβομαι σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό Θεσμούς και Ανθρώπους και να μην τους θίγω σε συζητήσεις με άσχετους και ιδιαίτερα ποταπούς ανθρώπους.

Προτρέπω λοιπόν τα ανθρωπάρια αυτά, να ασχοληθούν
1) Με τη μιζέρια τους.
2) Με την απόκρυψη, των δικών τους σεξουαλικών επιδόσεων, τις οποίες δημοσίευσε εν πλήρη λεπτομερία, ο συμμετέχων επιβήτωρ και όλοι μας διαβάσαμε, γινόμενοι μάρτυρες ενός αποκρουστικού σκηνικού ερωτικής συνεύρεσης.
3) Με την τήρηση των τυπικών αν μη τι άλλο κανόνων, που δεν επιτρέπουν την διασπορά τυπικών και άλλων εντύπων, που αφορούν λειτουργικά δεδομένα Τεκτονικών Στοών.
4) Με την μη δημοσίευση χάριν εντυπωσιασμού, Τεκτονικών τίτλων, τεκτονικής γραφής και άλλων συναφών.
5) Με την ψυχική τους υγεία, επισκεπτόμενοι κάποιον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειδικό και όχι εμπιστευόμενοι κάποιον που το παίζει γκουρού, άσχετα αν υπάρχει και στενότερη σχέση με τον «προικισμένο» αυτόν άνθρωπο !
6) Με την προσωπική τους υγιεινή, διότι η βρώμα σκοτώνει ! (Τους άλλους).

Μπορώ να γράφω ώρα ακόμα για τα ανθρωπάρια αυτά που έχουν κάνει τα πάντα μια σαλάτα στην προσπάθεια τους να καλύψουν όλα τα παραπάνω. Όμως θα σταματήσω εδώ, γιατί δε μπορώ άλλο την μπόχα.

Το mystica.gr ΔΕΝ είναι (και αποδεδειγμένα μάλιστα) φερέφωνο κανενός Τάγματος, κανενός εκδοτικού οίκου, κανενός ανθρώπου.
Είναι το βήμα κάθε αναζητητή που θέλει να μιλήσει με ανθρώπους που σκέφτονται παραπλήσια με αυτόν.

Μη προσπαθείτε λοιπόν ανόητοι να χτυπήσετε αυτόν τον χώρο μέσα από μένα !
Όση λάσπη και να πετάξετε μια απλή βροχή είναι ικανή να ξεπλύνει τη βρώμα σας.
Γράψτε τα άρθρα σας και τις σοφίες σας, συζητήστε μεταξύ σας, μέσα από τους 15 δικούς σας λογαριασμούς (άλλο ένα δείγμα πολυσχιδούς προσωπικότητας) και μην προσπαθείτε να χτυπήσετε το χώρο αυτόν !

Το mystica θα μείνει έτσι, γιατί γι αυτό φτιάχτηκε !
Ο χώρος της ηρεμίας και της καλής κουβέντας !

Με μέλη ΥΠΑΡΚΤΑ και όχι με συζητήσεις φανταστικές !!!

ΤΟ ΠΑΡΟΝ POST, ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΤΑΙ ΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΑΠΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΑΤΟΜΩΝ, ΠΟΥ ΛΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ, ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΦΗΜΕΡΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΦΤΙΑΞΑΝ, ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΒΑΘΥΤΑΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΤΑΤΟΥΣ ΜΥΣΤΕΣ !

Καλημέρα !
Εικόνα

alet
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 18, 2006 12:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alet » Παρ Σεπ 26, 2008 10:54 am

Φίλε Ramoglou,

Δεν νομίζω πως κανείς (τουλάχιστον υγιώς σκεπτόμενος) θα μπορούσε να διαφωνήσει με αυτά που γράφεις.

Για να είμαι ειλικρινής, κάποια στιγμή μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα λογαριασμό στο forum των "μυημένων διδασκάλων" και να απαντήσω στους "μύστες" αλλά, πιο ψύχραιμα σκεπτόμενος, συνειδητοποίησα πως και φαιά ουσία θα καταναλώσω άσκοπα και αξία θα τους δώσω στο μέτρο που μου αναλογεί, αλλά, και τίποτα δεν θα καταλάβουν, οπότε τους αγνόησα.

Άνθρωποι που μιλούν για εσωτερισμό και μυστικισμό (ενίοτε και αποκρυφισμό) και εξάγουν προσωπικά συμπεράσματα θεωρώντας πως αυτά είναι οι γενικοί κανόνες, απαξιώνοντας έτσι σκέψεις, θέσεις, απόψεις, οπτικές κλπ. άλλων, γενικεύουν προσωπικές εμπειρίες (δικές τους ή άλλων) είναι φανερό πως δεν έχουν αντιληφθεί στο ελάχιστο τι είναι εσωτερισμός και μυστικισμός.

Καταλήγοντας, δεν νομίζω πως το θέμα αφορά το mystica.gr ή τέλος πάντων ανθρώπους που θέλουν να συζητήσουν ήρεμα επί θεμάτων που τους ενδιαφέρουν.
Το μόνο ενδιαφέρον που μπορεί να παρουσιάσει είναι από ψυχολογικής (για τα αίτια) και ψυχιατρικής (για την θεραπεία) πλευράς.

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Παρ Σεπ 26, 2008 11:19 pm

Φίλτατε alet έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που αναφέρεις περί της διαλογικής συζητήσεως, όμως, πρώτον, σέβομαι ένα νεοσύστατο χώρο και την προσπάθεια των μελών που το δημιούργησαν και έτσι απαντώ εδώ και συνολικά, για να μη διαταράξω την εκεί λειτουργία και δεύτερον, κάποιες στιγμές πρέπει να υπάρχουν αποτυπωμένες μερικές απαντήσεις.

Κάτι σαν μια παρένθεση λοιπόν ας πούμε ότι ήταν.

Απλά μερικές φορές με βασανίζει ένα ερώτημα.

Μήπως τελικά είναι προτιμότερο να μην συμμετέχει κάποιος στα διάφορα φόρα διατυπώνοντας άποψη αλλά να αποσύρετε μόνο προς την προσωπική του μελέτη και να αναλώνετε μόνο σε κατ' ιδίαν συζητήσεις ;
Εικόνα

LordPayens
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 16, 2006 4:54 pm

Δημοσίευσηαπό LordPayens » Κυρ Σεπ 28, 2008 8:43 pm

>|<>QBB<
Ramoglou έγραψε:Μήπως τελικά είναι προτιμότερο να μην συμμετέχει κάποιος στα διάφορα φόρα διατυπώνοντας άποψη αλλά να αποσύρετε μόνο προς την προσωπική του μελέτη και να αναλώνετε μόνο σε κατ' ιδίαν συζητήσεις ;


Είναι μάλλον, πολύ πιθανόν, να είναι έτσι. :D

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Κυρ Σεπ 28, 2008 9:58 pm

Φίλτατε Λόρδε, την καλησπέρα μου :)

Κάτσε γιατί με απειλούν με μήνυση !!!!!

Άντε να δω τι άλλο θα πούνε για το mystica και τους υπευθύνους του !

Πέρυσι απειλούσαν τη Zadok φέτος όλους !

Φαντάσου να ήμασταν κανά μεγάλο forum !!!!
Μέχρι και πρωτοσέλιδο στην Espresso θα μας είχανε !!! :lol: :lol:

Άντε καλή εβδομάδα !
Εικόνα

photogirl
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Σεπ 12, 2008 11:53 am

Δημοσίευσηαπό photogirl » Τετ Οκτ 01, 2008 12:57 pm

τοσο μοχθηρια υπαρχει σε αυτο το χωρο ?κριμα γιατι στη σημερινη αναζητηση της πνευματικοτητας πρεπει να βρεθει επιτελους κατι διαφορετικο και σωστο μακρια απο παιχνιδια εξουσιας.Λυπαμαι γιατι στην διδδρομη της αναζητησης μου συναντω τετοια κρουσματα και σε αυτο τον χωρο

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Τετ Οκτ 01, 2008 4:25 pm

Αγαπητή photogirl θέλεις να μας πεις για ποιόν χώρο ακριβώς μιλάς, γιατί είναι κάπως αφηρημένη η τοποθέτηση σου.

Κάποιος δηλαδή μπορεί να εννοεί το mystica, κάποιος κάτι άλλο και κάποιος άλλος τον εσωτερισμό γενικότερα.
Εικόνα


Επιστροφή σε “- ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΣΚΕΨΕΩΝ -”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης