ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΩ

Χώρος ανάπαυσης θεμάτων...

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

Labolas Glasya
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2005 10:51 am
Τοποθεσία: Goetia
Επικοινωνία:

ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΩ

Δημοσίευσηαπό Labolas Glasya » Πέμ Ιουν 30, 2005 11:04 am

Εδω και 1 με 1μιση χρονο ανταλασουμε σκεψεις μεσα απο τις οθονες και τα πληκτρολογια μας. Πρωτα αλλου, τωρα εδω. Ομως σας μιλαω ειλικρινα ειναι η πρωτη φορα που νιωθω την αναγκη επιτελους να σας γνωρισω. Γιαυτο σας προσκαλω την Κυριακη για μια βολτα στη Βαρκιζα οπου υπαρχει σπιτι με κηπο που φιλοξενει χαλαρα 30-40 ατομα. Οσοι θελετε στειλτε μου μαιλ για να σας δωσω λεπτομερειες για το που και πως θα ερθετε.
Το ποιοι ειναι ευπροσδεκτοι και ποιοι οχι το ξερουν.

Hey Zadok....... lock it immediately
Mighty President and Earl

Εικόνα

Κέλσος ο Φιλαλήθης
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 6:08 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΩ

Δημοσίευσηαπό Κέλσος ο Φιλαλήθης » Πέμ Ιουν 30, 2005 11:14 am

Ο Labolas Glasya έγραψε:"...Το ποιοι ειναι ευπροσδεκτοι και ποιοι οχι το ξερουν..."


Καλή σου μέρα αγαπητέ Λάμπολας...
Χμμμμμμμμμ.......

Δε ξέρω τι να υποθέσω :?:
Είμαι :?:
Δέν είμαι :?:

Την απάντηση ΜΑΛΛΟΝ θα τη βρώ στο mail - box μου...

Πάντως φίλε μου, είναι γεγονός ότι εγώ θα ήθελα ΚΑΙ να σε γνωρίσω ΚΑΙ να συζητήσουμε απο κοντά τα πολλά και καλά ενδιαφέροντα θέματα που μας "απασχολούν"...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Gothic
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:30 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gothic » Πέμ Ιουν 30, 2005 11:21 am

Αγαπητέ Labolas Glasya, πολύ ωραία η πρότασή σου και σε ευχαριστούμε πολύ :)

Εμπρός λοιπόν οι ενδιαφερόμενοι... :)
Εικόνα

Labolas Glasya
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2005 10:51 am
Τοποθεσία: Goetia
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Labolas Glasya » Πέμ Ιουν 30, 2005 11:32 am

Γεια σου Κελσε Φιλαλήθη

Πριν σκασει μυτη η κλειδοκρατορισα θα σου πω ταχιστα τα εξης

Καποτε εκει με τα χιλιαααααδες μελη ειπα οτι ενα 5% δικαιουτε να φερει το τιτλο τιμης του εσωτεριστη. Γιατι για μενα ειναι τιτλος τιμης και βαρος ευθυνης. Αυτο βεβαια εγινε αιτια να λιθοβοληθω ανελεητα. Βλεπεις φιλε μου η αληθεια ποναει εκτος του οτι χαλαει και το δολομα του ψαρεματος και ο νοων νοητω.

Θα μου πεις περσινα ξινα σταφιλια κι εχεις και δικιο αν το πεις. Anyway εγω εχω κανει σταση ζωης μου να μην κανω τη στρουθοκαμηλο και να λεω οτι πιστευω. Οχι γιατι ειμαι μαγκας. Οχι. Ενας καραγκιοζακος ειμαι που προσπαθει να ακουμπησει τα κρασπεδα του αορατου του απο πανω. Με τα λαθη μου, τα παθη μου και τις κακιες μου. Κι οταν τολμησα να πω οσα ειπα λιγοι πολυ λιγοι καταλαβαν το ρολο μου σαν καθρεφτισμα καποιων καταστασεων.

Αυτο λοιπον το 5% δεν ξερω αν περιλαμβανει τη παρτη μου. Σιγουρα ομως περιλαμβανει οσους ειχαν τ αρχ... να φτισουν καταμουτρα τα ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ (αξιωμτα, συντονιστιλικια και αλλα) και να ασχοληθουνε με τα ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ στην ουσια και οχι στους τυπους. Περιλαμβανει οσους κατανοουν οτι φορουμ δεν ειναι τσατ γνωριμιων και κοινωνικης προβολης αλλα δυνατοτης ανταλλαγης ιδεων με επιχειρηματα. Φορουμ δεν ειναι η συγραφη παπαρολογιων προς τερψη του φιλοθεαμονος ηλεκτρονικου αναγνωστικου κοινου αλλα χωνευτηρι ιδεων.

Εσυ λοιπον φιλε μου Κελσο αναρωτιεσαι αν εισαι ευπροσδεκτος? Σοβαρα? Με απογοητευεις.

Προσκλησεις δεν σκοπευω να στειλω. Αναποδος οπως παντα, περιμενω τα μαιλ σας. Κατι σαν εκδηλωση ενδιαφεροντος. Οποιος λοιπον αισθανεται ετοιμος να γνωριστουμε δεν εχει παρα να στειλει το μαιλακι του.
Mighty President and Earl



Εικόνα

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Πέμ Ιουν 30, 2005 11:49 am

Αγαπητέ μου Labolas Glasya,

να 'σαι καλά!

Αν κατάλαβα καλά, θέλεις οι ενδιαφερόμενοι να σου απαντήσουν με μέιλ, οπότε γι' αυτό προτείνεις να κλειδωθεί το θέμα και να παραμείνει ως ανακοίνωση.

Σε παρακαλώ, επιβεβαίωσέ το μου αυτό και θα πραγματοποιηθεί η επιθυμία σου.
Εικόνα
Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir
André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

Labolas Glasya
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2005 10:51 am
Τοποθεσία: Goetia
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Labolas Glasya » Πέμ Ιουν 30, 2005 11:53 am

Μια διευκρινηση. Επειδη το σημειο που βρισκεται το σπιτι θελει gps αν δεν κατεχεις τα της περιοχης, φτιαχνω ενα χαρτη που θα σκαναρει ενας φιλος σε jpeg τον οποιο θα στειλω με ομαδικη αποστολη μαιλ σε οσους θελουν να ερθουν.

Και μια ερωτηση κρισεως... Προβατα και κατσικια απο τα Καλαβρυτα μετα ερυθρου οινου και ζυθου τρωτε/πινετε? Θα εχω βεβαια και σαλατικα για οικολογους/χορτοφαγους/εναλακτικους (που σαι ρε Αλζαρε...?)
Mighty President and Earl



Εικόνα

Labolas Glasya
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2005 10:51 am
Τοποθεσία: Goetia
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Labolas Glasya » Πέμ Ιουν 30, 2005 11:56 am

Καλη μου i*έρεια την ωρα που εγραφα/εστελνα το ποστ δεν σε ειδα. Το αφηνω στη κριση σας. Καντε το οτι γουσταρετε.

* i (πως λεμε illuminati)... :D
Mighty President and Earl



Εικόνα

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Πέμ Ιουν 30, 2005 12:02 pm

Θα χρειαστεί μία ακόμη διευκρίνηση:

η ώρα συνάντησης.

Αγαπητέ λάμπολας, δεν ξέρω πόσοι θα συμμετάσχουν τελικά, αλλά μήπως θα πρέπει να υπάρξει σχετική συνεισφορά για το γεύμα, μια και έχεις όλη την καλή διάθεση να το προσφέρεις και σε υπερ-ευχαριστούμε γι' αυτό :?: :oops:
Εικόνα

Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir

André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

Gothic
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:30 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gothic » Πέμ Ιουν 30, 2005 12:04 pm

Και μια ερωτηση κρισεως... Προβατα και κατσικια απο τα Καλαβρυτα μετα ερυθρου οινου και ζυθου τρωτε/πινετε?



Τι ερώτησις :!: :!: :!: :shock:

Ποσωδήποτε !
:lol:
Εικόνα

Labolas Glasya
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2005 10:51 am
Τοποθεσία: Goetia
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Labolas Glasya » Πέμ Ιουν 30, 2005 12:14 pm

Αγαπητη μου iερεια το τραπεζι αυτο ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω για φιλους (αγνωστους μεχρι τη ?Κυριακη) που μαλακωσαν το πονο απο το χαμο της Αδελφης μου με λογια βαλσαμο. Οχι δε θα ναι μνημοσυνο. Γλεντι και χαρα σαν κατευωδιο στο ταξιδι της θα ναι, αυτο που θα κανουμε ολοι μας. Ειναι χρεος μου απεναντι σε Φιλους & Συνοδοιπορους.

Το Λυκο δε βλεπω και μ εζωσαν τα φιδια (οχι τα ουροβορα...... τα αλλα)
Mighty President and Earl



Εικόνα

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Πέμ Ιουν 30, 2005 12:29 pm

Labolas Glasya έγραψε:Καλη μου i*έρεια την ωρα που εγραφα/εστελνα το ποστ δεν σε ειδα. Το αφηνω στη κριση σας. Καντε το οτι γουσταρετε.

* i (πως λεμε illuminati)... :D



Εικόνα γινε !! 8)
Εικόνα

Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir

André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Πέμ Ιουν 30, 2005 2:18 pm

Συγνώμη για την καθυστέεεεερηση αλλά ένεκα της ημέρας με τρέχουν από το πρωί και δε βρήκα την ευκαιρία να διαβάσω.

Θα είμαι λοιπόν και εγώ ένας από αυτούς που θα σου στείλει e-mail αγαπητέ φίλε.

Δεν έχω μάθει ούτε τις συμπάθειες μου να κρύβω, αλλά ούτε και τα θέλω μου.
Δηλώνω λοιπόν περίτρανα πως με μεγάλη μου χαρά θα εκδηλώσω το ενδιαφέρων μου για την πρόσκληση σου.

Θέλω δε να δηλώσω πως αν έχει κάρβουνο αναμμένο θα μου επιτρέψεις να συνεισφέρω ολίγο κεμπάπ το οποίο είναι home made.
Εικόνα

Κέλσος ο Φιλαλήθης
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 6:08 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Κέλσος ο Φιλαλήθης » Πέμ Ιουν 30, 2005 4:43 pm

Ramoglou έγραψε:"...Θέλω δε να δηλώσω πως αν έχει κάρβουνο αναμμένο θα μου επιτρέψεις να συνεισφέρω ολίγο κεμπάπ το οποίο είναι home made..."


Σωστός ο Ράμογλου :!:
Καλό θα ήταν όλοι μας απο κάτι να συνεισφέρουμε, δηλαδή να μας το επιτρέψεις φίλε μας Λάμπολας...

Σχετικά με την ώρα, σπεύδω να δηλώσω ότι υπάρχει ένα μυστήριο στο οποίο θα πρέπει να παραστώ στις 8 το βράδυ...

Την καλησπέρα μου σε όλους...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Ladyhawk
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:06 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ladyhawk » Παρ Ιούλ 01, 2005 8:48 am

Αγαπγητέ Labolas,

Σε ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου για την πρόσκληση που μας κάνεις αν και ομολογώ πως δεν την περίμενα.
Εν αναμονή λοιπόν για την απάντηση του ε-μαιλ

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε όλοι μας. :)
Εικόνα
Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται ...

Secondborn
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 08, 2005 10:26 pm
Τοποθεσία: Μέσ΄στις σκέψεις μου...

Δημοσίευσηαπό Secondborn » Παρ Ιούλ 01, 2005 6:02 pm

Θα είμαι εκεί...

Σε ευχαριστώ Labolas Glasya για την ειλικρινή εκδήλωση του ενδιαφέροντος σου να μας γνωρίσεις. Συγκινήθηκα.

Κοίτα το e-mail σου :wink:
"If you do things and can't explain them that might be okay because they still get done. But if you decide not to, you ought to know why." Stephen King

Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Κυρ Ιούλ 03, 2005 9:56 am

Το θέμα κλειδώνεται μετά την παρέλευση της ημερομηνίας πρόσκλησης.

Οι όποιες συνενοήσεις πλέον μπορούν να γίνουν μέσω e-mail.
Εικόνα


Επιστροφή σε “.΄. + ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟΝ + .΄.”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες