Αποδοκιμάζω την πρωτοβουλία των δημιουργών!

Χώρος ανάπαυσης θεμάτων...

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

Πώς σας φαίνεται η ιδέα της οργάνωσης μίας συνάντησης μεταξύ μελών κι επισκεπτών του mystica.gr και της ιδρυτικής και συντονιστικής ομάδας;

Θα μου άρεσε πολύ
8
44%
Ωραία ιδέα, αλλά είναι νωρίς ακόμη
8
44%
Δε θα μου άρεσε
2
11%
 
Σύνολο ψήφων: 18

kynikos
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 9:04 pm
Τοποθεσία: Midgard

Αποδοκιμάζω την πρωτοβουλία των δημιουργών!

Δημοσίευσηαπό kynikos » Σάβ Μάιος 28, 2005 6:21 pm

Τώρα που σταμάτησαν όλοι να συγχαίρουν τους δημιουργούς (που δεν θα σταμάταγαν δηλαδή αν οι συντονιστές δεν έβαζαν το θέμα στο κοιμητήριο), θα ήθελα να εκφράσω την αποδοκιμασία μου και την αγανάκτηση μου με τον παρόντα χώρο!

Συγκεκριμένα, έχει γεμίσει με τόσα ενδιαφέροντα θέματα σε τόσο λίγο καιρό, που επ' ουδενί δεν προφταίνω να συμετάσχω όπως θα ήθελα!

Με αυτήν την ευκαιρία λοιπόν θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη από τους φίλους που η αισχρότητα των δημιουργών του παρόντος χώρου με έχει αναγκάσει να αφήσω μεταίωρους σε συζητήσεις

Ειδικά μου έρχοναται στο νου ο Kelsos, που δίκαια ακόμα περιμένει την εξέλιξη του θέματος της Blavatsky, οι αγαπητοι Ding an Sich και secondborn, που σηκώθηκα και έφυγα και παράτησα το θέμα της ψυχολογίας πάνω που άρχισε να γίνεται ενδιαφέρον, και ο νεαρός Cybermaster που άνοιξε ένα τόπικ ιδιαίτερα κοντά στα ενδιαφέροντά μου, και πολλούς άλλους που ούτε προφταίνω να αναφέρω.

Εκ βάθεων, sorry, παιδιά ο... Gothic φταίει!!!

======

Φίλε Gothic, έχω μπαφιάσει απο την δουλειά, και κάνω λίγο πλάκα να ξεσκάσω, βάλτο και αυτό στο "κοιμητήριο", όποτε κρίνεις!!

Φιλικά

k

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Σάβ Μάιος 28, 2005 7:37 pm

Μου 'κοψες τη χολή! :lol:

Λοιπόν, νομίζω ότι είναι μία καλή ευκαιρία να εκμεταλλευτούμε τη χιουμοριστική σου διάθεση, αγαπητέ μου kynikos και να θέσουμε ένα ερώτημα προς όλα τα μέλη με τη μορφή δημοψηφίσματος και σε συνάρτηση με το θέμα: 1 μήνας Mystica.gr!!.

Πώς σας φαίνεται η ιδέα να οργανωθεί μία συνάντηση μελών και επισκεπτών του mystica.gr με την ιδρυτική και συντονιστική ομάδα :?:
Θα σας ενδιέφερε και εάν ναι, κάτω από ποιές συνθήκες :?:
Τί προτάσεις θα θέλατε να μας απευθύνετε επ' αυτού :?:
Εικόνα
Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir
André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

Secondborn
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 08, 2005 10:26 pm
Τοποθεσία: Μέσ΄στις σκέψεις μου...

Δημοσίευσηαπό Secondborn » Σάβ Μάιος 28, 2005 9:28 pm

Ε δεν είναι λίγο νωρίς;;;

Είναι σαν να βγαίνεις πρώτο ραντεβού και να πλακώνεσαι στα φιλιά πριν καν πεις καλημέρα!!! :P

Καθίστε να γνωριστούμε πρώτα...
Ότι κάποια στιγμή βέβαια η "σχέση" μας πρέπει να προχωρήσει και να μη μείνει στην απλή "γνωριμία" μέσα από την ανωνυμία των nickname αυτό ίσως να αποδειχτεί απαραίτητο.

Υ.Γ.:Οφείλω να ομολογήσω όμως ότι για μερικούς η περιέργειά μου έχει ξεπεράσει κάθε όριο...! :wink:
Τελευταία επεξεργασία από Secondborn σε Δευ Ιουν 06, 2005 12:50 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"If you do things and can't explain them that might be okay because they still get done. But if you decide not to, you ought to know why." Stephen King

Εικόνα

Secondborn
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 08, 2005 10:26 pm
Τοποθεσία: Μέσ΄στις σκέψεις μου...

Δημοσίευσηαπό Secondborn » Σάβ Μάιος 28, 2005 9:32 pm

ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!!!! :(

Αγαπητή Zadok επίτηδες το κάνεις και ενημερώνεις για σημαντικές εκπομπές στο χώρο της τηλεόρασης τη στιγμή ακριβώς που προβάλλονται αυτές;;;!!!!!! :evil:
(βλέπε Irvin Yalom και Hamlet...)


Ας τεθεί και αυτό στις αποδοκιμασίες παρακαλώ! :)
"If you do things and can't explain them that might be okay because they still get done. But if you decide not to, you ought to know why." Stephen King



Εικόνα

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Σάβ Μάιος 28, 2005 9:44 pm

Σωστό αυτό! Δε θα το ξανακάνω... :lol: :roll:
Εικόνα

Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir

André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

Κέλσος ο Φιλαλήθης
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 6:08 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Κέλσος ο Φιλαλήθης » Κυρ Μάιος 29, 2005 12:31 am

Την καλησπέρα μου σε όλους τους φίλους...

Να πώ τη μαύρη αλήθεια και σε μένα αγαπητέ μου Κυνικέ, μου τα έκοψες τα ύπατα...
"Μα τι έγινε; :shock: " αναρωτήθηκα...

Φιού...
Οκ, επανήλθα 8) ...

Σχετικά τώρα με το ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ...
Η συνάντηση αυτή, Η ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ MYSTICA.GR, ως πρόταση είναι κάτι που θα το θέλαμε πολύ όσοι εργαστήκαμε για να στήσουμε τον όλο χώρο...

Είναι κάτι που θα το θέλαμε, έχοντας ΕΠΙΓΝΩΣΗ του τι μπορεί να συμβεί όταν κάποιος μένει απλά ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ...
Είμαστε όλοι ΜΑΣ άνθρωποι, που σημαίνει ότι είμαστε "όντα κοινωνικά" και επιζητούμε την κοινωνικότητα...
Άλλωστε αυτή η πίστη μας, μας οδήγησε στο να στήσουμε το Mystica.gr
"Να έρθουμε ΟΝΤΑ και να ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ με άλλους ανθρώπους που έχουν και εκείνοι τις ΙΔΙΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΕ ΕΜΑΣ..."

Επιπροσθέτως να πώ ότι το προσωπικό μου πιστεύω είναι ότι "όταν δύο, τρεις ή περισσότεροι άνθρωποι που συζητούν διαδυκτιακά, ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΝ, θα μπορούν να κάνουν ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΑΛΟΓΟ και φυσικά εάν υπήρχε ΜΙΑ περίπτωση στο να "παρεξηγηθούν" μέσα σε κάποιο διάλογο, ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ η παρεξήγηση αυτή μπορεί να ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΝ...

Φυσικά αυτό περί "ραντεβού στα τυφλά" που έθεσε ο φίλος μας Δευτερογεννημένος, είναι κάτι που πράγματι ως αναστολή υπάρχει...

Περιμένουμε τις απόψεις σας, πέραν απο τις ψήφους σας...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Ding an Sich
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Τρί Απρ 26, 2005 12:58 am
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Ding an Sich » Κυρ Μάιος 29, 2005 5:58 am

ΔΙΟΓΕΝΗΣ:...

...‘Παρουσιάστηκε σε μια ομιλία του Αναξιμένη κρατώντας ένα παστό ψάρι και απέσπασε την προσοχή των ακροατών, ο ρήτορας αγανάκτησε και ο Διογένης είπε: <<Ένα τιποτένιο ψάρι διέλυσε την ομιλία του Αναξιμένη>>.

Ε, κι εγώ, πλέον, δεν αντέχω άλλο και δεν μπορώ παρά να εκφράσω και την δική μου αγανάκτηση.

Δεν είναι δυνατόν...σοβαρολογώ...δεν είναι δυνατόν, λέω, να μπαίνεις σε συζητήσεις γεμάτος με ορμή και πάθος, έτοιμος να αναδείξεις ολάκερο το ‘Νεο-Ρομαντικό σου Είναι’, και πάνω που εκτελείς μια έφοδο υποστηριζόμενη από τρείς βιβλιοθήκες γνώσεων και μια ντουζίνα γλυκανάλατων φιλοφρονήσεων...τί λέτε αγαπητή...μα τί λέτε αγαπητέ...εκεί που διαπραγματεύεσαι την Γνώση, στη μέση της ‘Αγοράς’, να στέκεται ένας ‘Σκύλος’ και να τρώει ανέμελος το φαί του.

Παρακαλώ, μία συνάντηση μεταξύ μας θα ήταν άκρως ενδιαφέρουσα και θα φροντίσω να είμαι διαθέσιμος για κάτι τέτοιο, όπου και όποτε κι αν συμβεί.

Θα ήταν χαρά μου να τα πώ από κοντά με όλους σας και ειδικότερα με αυτόν τον ‘Σκύλο’...και το ψάρι του. :D

Πολλά Φιλιά
DaS
Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Κυρ Μάιος 29, 2005 12:53 pm

Ένα lexotanil και ένα κουβά νερό παρακαλώ για να συνέλθω πρώτα !!!

Εικόνα
Εικόνα

lorenzo
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 08, 2005 12:44 am
Τοποθεσία: kriti

Δημοσίευσηαπό lorenzo » Κυρ Μάιος 29, 2005 2:51 pm

Καλή ιδέα!

Να την κάνω καλύτερη?

Γιατί να μην γίνει στην Κρήτη {Ηράκλειο - Χερσόνησσο} που είναι υπέροχα τέτοια εποχή!!!???

Ας κάνουμε την "υπέρβαση" έξω απ' τα καθιερωμένα. Επιτέλους Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα!

Υ.Γ Αγαπητή Zadok the priestess, μαγευτική η χθεσινοβραδυνή κινέζικη ταινία "Αντίο παλλακιδα μου"..
Εικόνα
\"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand.\"
--Confucius[img][img]http://img0.pksp.jp/saku-miyu/img/030/02/49/src/00000061.gif[/img] [/img]

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Κυρ Μάιος 29, 2005 3:22 pm

Όσοι ψηφίζουν Χερσόνησο να σηκώσουν το χεράκι. :D

Το καλοκαίρι οι αποδράσεις είναι πιο ευπρόσδεκτες...

Υ.Γ Αγαπητή Zadok the priestess, μαγευτική η χθεσινοβραδυνή κινέζικη ταινία "Αντίο παλλακιδα μου"..


:wink:
Εικόνα

Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir

André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

kynikos
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 9:04 pm
Τοποθεσία: Midgard

Δημοσίευσηαπό kynikos » Κυρ Μάιος 29, 2005 3:58 pm

μαγευτική η χθεσινοβραδυνή κινέζικη ταινία "Αντίο παλλακιδα μου"..

Μέσα στις Top Ten ταινίες, ever!!
Σας συγχαίρω για τα γούστα σας!!

Ψηφίζω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Κρήτη (Κρήτη ναναι, και όπου νάναι) αλλά δυστυχώς για φέτος δεν το βλέπω. Του χρόνου όμως...

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Κυρ Μάιος 29, 2005 11:27 pm

Ψηφίζω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Κρήτη (Κρήτη ναναι, και όπου νάναι) αλλά δυστυχώς για φέτος δεν το βλέπω. Του χρόνου όμως...


Δε φτάνει που μας κοψοχόλιασε, ψηφίζει και Κρήτη και δηλώνει πως δε θα έρθει κιόλας !!!

Ε ! Να σου στείλουμε φωτό από το happening και ρακί τότε να μη νιώσεις μακριά !
Θα βάλεις τη φώτο desktop να τη βλέπεις και θα πίνεις τη ρακί στην υγειά μας.

(Σιγά μη δε στο κάνω εγώ τώρα το χουνέρι !) :twisted:
Εικόνα

Ladyhawk
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:06 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ladyhawk » Τρί Μάιος 31, 2005 12:07 pm

Αγαπητοί φίλοι,

Είχα κάποιες μέρες να μπω στο χώρο λόγο περιορισμένου χρόνου και βλέποντας τον τίτλο του αγαπητού Kynikou είπα : άντε να δω ποιος μας σούρνει τι :?

Τελικά το περιεχόμενο επιβεβαίωσε αυτό που λένε «άλλο το φαίνεσθαι και άλλο το είναι»

Την πρόταση λοιπόν την βρίσκω πολύ καλή αρκεί να υπάρχει η σωστή οργάνωση.
Λοιπόν οι προσφορές δεκτές – αναφέρομαι στο μέρος – ισχυρό κριτήριο θα είναι το καλύτερο φαγοπότι. :D
Εικόνα
Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται ...

kynikos
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 9:04 pm
Τοποθεσία: Midgard

Δημοσίευσηαπό kynikos » Τετ Ιουν 01, 2005 5:20 pm

Ramoglou έγραψε:Θα βάλεις τη φώτο desktop να τη βλέπεις και θα πίνεις τη ρακί στην υγειά μας.

(Σιγά μη δε στο κάνω εγώ τώρα το χουνέρι !) :twisted:


Σάμπως δεν κατέ'ω δα ίντα κακός μπορείς να είσαι του λόγου σου ωρέ κοπελι; Ας κάμω καλύτερα το κουζουλό...

k

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 1:05 pm

Δημοσίευσηαπό ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ » Πέμ Ιουν 02, 2005 1:25 pm

ΧΑ ΧΑ ΧΑ !!!
Μπράβο Κυνικέ να΄σαι καλά!!
Εγω παντως δεν το πιστεψα.
Ημουν ετοιμος να σου γραψω" ε, Κυνικε μπερδεψες το επι... με το απο..."
Εικόνα

Πασχαλης
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τετ Μάιος 11, 2005 11:40 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Πασχαλης » Παρ Ιουν 17, 2005 3:44 pm

Ας κάνουμε την "υπέρβαση" έξω απ' τα καθιερωμένα. Επιτέλους Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα!
lorenzo

Έχεις απόλυτο δίκαιο φίλε μου !!!
Τελείωσε, η απόφαση ελήφθη...

Η συναντηση ΔΕΝ θα γίνει στην Αθήνα...

Θα γίνει στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ! ! !
Εικόνα
ΜΕΜΝΗΣΟ ΑΠΙΣΤΕΙΝ


Επιστροφή σε “.΄. + ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟΝ + .΄.”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες