Το ονομα του game.......

Χώρος ανάπαυσης θεμάτων...

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

yngwie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 10, 2005 1:22 am

Το ονομα του game.......

Δημοσίευσηαπό yngwie » Τρί Μάιος 17, 2005 3:11 am

Ποιο game και ποιο ονομα;Ολα ειναι σχετικα και εχουν σχεση απο τον ''παρατηρητη''......Τοσα και τοσα χρονια.....Ολα καθοδηγουμενα.......Και το ''κοπαδι'' παντα ''πιστευε''.....Σε παγωμενα θρησκευτικοπολιτικα δογματα.....Ολα ''παγωμενα''.Ολα που διδασκαν την ''αληθεια''......Την μια και μοναδικη......Εδω γελιο.....Μπα το μονο που διδασκαν ηταν το συμφερον τους.......Και το συμφερον τους ηταν πανω σε αυτη την γη.......Δειτε τον ''ουρανο'' και ''φανταστειτε εναν ''παραδεισο''....Που σας περιμενει.....Να σας χαρισει ολη αυτην την ''ευτυχια ''που δεν γνωρισατε ''εδω''.......Και φυσικα εδω ''κατω'' εμεις κανουμε οτι ''θελουμε''.....Που ξερετε.....και αν δουλοι εισατε ''εδω''.....Στην ''επομενη'' μπορει να εισαστε ''ευτυχισμενοι''....Στον ''παγωμενο''''παραδεισο''....-------------------------------------------Και μην μου πειτε οτι δεν εχετε ακουσει για την νεα ''επανασταση'' που εχει γινει ηδη ''εκει''........Βεβαια τα ρηματα που χρησιμοποιω μπορει να μην καταλαβαινετε τους χρονους τους......Αλλα τι σημασια εχει.......Βεβαια αυτο που -και εδω το ρημα που θα ηθελα να χρησιμοποιησω ειναι εκτος χρονου-μια μονο λεξη:''καταλυση''....Αυτο μπορει να ειναι καλο για αλλους η κακο για αλλους......Δεν θα μπλεξουμε με αυτες τις ανωφελες λεξεις που εχει επιλεξει ο''ανθρωπος'' ....Καλο η κακο -παγωμενες λεξεις-ολα εξαρτωνται απο τον ''παρατηρητη''.....Ισως καποτε μιλησω για την ''επανασταση'' που εγινε-εδω ο σωστος χρονος του ρηματος ''εγινε μπορει να ειναι και γινεται η εχει γινει-στον ''παραδεισο''.Μια ακομα και η ''τελειωτικη''........Ε,μετα αν αυτα δεν σας στα εχουν ''πει''δεν φταιω εγω.....Μαλλον δεν εχουν καλη ''δορυφορικη''......Ισως και να το κανουν σκοπιμα.......Ισως ......--------------------------------------Θα συνεχιστει.....
So far,so good,so what..........

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Τρί Μάιος 17, 2005 3:43 am

Καλημέρα, yngwie και καλώς ήλθες στις συζητήσεις του mystica.gr!

Από τον τίτλο και την εισήγησή σου δεν έχω σχηματίσει ακόμη σαφή εικόνα του θέματός σου κι ελπίζω ότι στη συνέχεια το τοπίο θα ξεκαθαρίσει, ώστε να φιλοξενηθούν και οι απόψεις των υπόλοιπων μελών.

Παρ' όλα αυτά, θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν είσαι βέβαιος ότι το έχεις τοποθετήσει στην κατάλληλη θεματική ενότητα.

Έχω την εντύπωση, ότι πραγματεύεσαι παρεμφερές ζήτημα με το θέμα:
ΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΔΟΓΜΑ ΩΣ ΜΕΣΟ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
κι αν η εντύπωσή μου αυτή δεν είναι λανθασμένη, ίσως θα πρέπει ν' αποφεύγουμε τις επαναλήψεις...

Θα αναμένω τα σχόλιά σου και ...καλή συνέχεια!
Εικόνα
Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir
André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

yngwie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 10, 2005 1:22 am

Δημοσίευσηαπό yngwie » Τρί Μάιος 17, 2005 5:12 am

Δεν ξερω που μπορει να τοποθετηθει το θεμα μου....Ουτε που μπορει να το καταταξετε.......Αυτο το ''πονηρο'' και ''ακαθαρτο'' που υπαρχει μεσα σε ολους.....Και η πλειοψηφια που κανει πως δεν το γνωριζει -που μπορειτε να το ''καταταξετε'';........Και εδω ολοι σφυριζουν αδιαφορα......Φυσικα ειμαι εδω για να σπειρω την ''αμφιβολια''.....Για δικους μου ''λογους''......Ακομα θα μπορουσα να εκφερω γνωμη και για την περιβοητη σπηλια της Πεντελης........Ξυπνηστε....Οι τοποι δυναμεις ηταν απο παντα ''αλλου''......Απλως σας ειπαν τις πιο light......Για συμφερον ''ορισμενων''......Μηπως παλι λεω ψεματα....Ε οχι δα.....Ετσι κι αλλιως σε αυτους που ''ξερουν'' και στους χωρους που ''αυτοι'' ''κανουν''......Γελαν με ολους αυτους τους επιδοξους ''ερευνητες''.....Φιλοι μου οι ''τοποι'' ειναι ''αλλου''.Πολυ μακρια απο την Αθηνα.....Μπα.....αλλου ειναι.Ρωτηστε και αν σας πουνε αυτοι που τους εκμεταλλευονται......---------------------------------------------Γιατι νομιζετε οτι θα τους αποκαλυπταν σε ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ;Ισως μερικα χρονια μετα γραψουν και κανα βιβλιο.Και τα παρουν.Οπως απο την σπηλια της Πεντελης......Ισως γινει και σηριαλ.........Οπως εγινε η σπηλια του νταβελη.........Για να ξυπνησουμε ''λιγο''.....Και το μονο που δεν ανεχομαι ειναι ορισμενα''λαμογια'' να κοροιδευουν τον κοσμο.........Αν ''καποιους''τους πειραξε η λεξη ''λαμογια'' δεν εχουν παρα να ''πραξουν''......Να ειναι βεβαιοι οτι η ''πραξη'' τους θα απαντηθει ''καταλληλως''με μεγαλη μαλιστα ''μεγαλοπρεπεια''........Περιμενω......τα λαμογια.......
So far,so good,so what..........

Elissaios
Δημοσιεύσεις: 565
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:10 am

Δημοσίευσηαπό Elissaios » Τρί Μάιος 17, 2005 11:07 am

Σε καλωσορίζω κι εγώ, Υngwie.
Αντιλαμβάνομαι ότι τοποθετείς σταδιακά το θέμα σου, όμως μια σαφέστερη τοποθέτηση θα βοηθούσε τους συζητητές να σου απαντήσουν.
Δεν είμαι ούτε κι εγώ σίγουρος ότι έχεις επιλέξει την κατάλληλη θεματική ενότητα. Σου θυμίζω όμως ότι στο Mystica δεν υπάρχει "ευρεία" κατηγορία συζήτησης αλλά παραμένουμε στο πλαίσιο της εσωτερικής αναζήτησης και όχι των εξωτερικών συμβαινόντων - φαινομένων.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια!

Secondborn
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 08, 2005 10:26 pm
Τοποθεσία: Μέσ΄στις σκέψεις μου...

Δημοσίευσηαπό Secondborn » Τρί Μάιος 17, 2005 11:09 am

Γιατί έχω την εντύπωση ότι στο δεύτερο post σου πραγματεύεσαι εντελώς διαφορετικό θέμα από ότι στο πρώτο, αγαπητέ yngwie;
Αν βέβαια τα συσχετίζεις τότε μάλλον το θέμα σου είναι αυτό που ήδη έχει ανοίξει, όπως λέει και η Zadok.

Νιώθω ότι κάτι έχεις να πεις περισσότερο από αυτά που ήδη λες. Ελπίζω να έχεις και θέλω να το ακούσω.

Όσο για τα λαμόγια, ξέρω εγώ. Τι να σου πώ; Δεν έχω χρόνο και ούτε θέλω να ασχοληθώ μαζί τους. Προτιμώ να ασχοληθώ με εμένα. Μέσα μας κρύβεται η αλήθεια και είναι κρίμα να τη χάνουμε ασχολούμενοι με το "έξω" των άλλων. Άσε που το "έξω" τους δεν είναι και πραγματικό. Μάλλον "κατασκευασμένο" θα το ονόμαζα.

Σε αναμονή λοιπόν του φωτός που θα ρίξεις στη συζήτηση. Στα σκοτάδια εγώ δεν περπατάω.[/img]
"If you do things and can't explain them that might be okay because they still get done. But if you decide not to, you ought to know why." Stephen King

Εικόνα

Nek26
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μάιος 17, 2005 1:16 am

Δημοσίευσηαπό Nek26 » Τετ Μάιος 18, 2005 12:38 am

Ειμαι σίγουρος οτι ο yngwie έχει πολλά να πει... :wink:

yngwie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 10, 2005 1:22 am

Δημοσίευσηαπό yngwie » Τετ Μάιος 18, 2005 1:46 am

Ισως καποτε πρεπει να μιλησουμε για ενα ''βουνο''.Βεβαια δεν ειναι ιδιαιτερα ''ψηλο''........Η Παρνηθα μπροστα του μαλλον φανταζει ιδιατερα ψηλη....Και εδω θελω να ευχαριστησω ''αυτον'' που το εφτιαξε......Αν και υποψιαζομαι ποιος μπορει να ειναι,ειλικρινα δεν ξερω.....Βεβαια θελω να τον ευχαριστησω για τις ''διαστασεις του''.....Γιατι μας γλυτωσε απο παραπανω ''μπελαδες''------------------Απο μακρια βεβαια προξενει μονο φοβο η την αισθηση να την κανεις μακρια......Ισως καποιοι επιδοξοι ερευνητες φτασουν καποτε στους προποδες του.....Και αντικρυσουν ενα μεγαλοπρεπο σκοτεινο,σκουροχρωμο ''κατι''.......Φυσικα εδω υπαρχει ''τρομος''και μπορει και πανικος που μπορει να κανει τα ποδια να τρεχουν με τροπο που θα ζηλευαν και οι πιο καλοι αθλητες δρομου......Ισως ορισμενοι που παραμεινουν ακομα βρουν ορισμενες δικαιολογιες.....Οπως οτι εχω προβληματα με τον εφοριακο μου και πρεπει να τα τακτοποιησω αμεσως η οτι πρεπει να παω τουαλετα,η οτι κουραζομαι ευκολα στην ''αναβαση''......Βεβαια οι δικαιολογιες ειναι παρα πολλες...Εχω συναντησει μερικους/ες που αλλαξαν ακομα και χρωμα στα μαλλια τους η σκεφτονται να κανουν και πλαστικη προσωπου για να μην αναγνωριζονται........Και το μονο που θα τους εκανε ευτυχισμενους θα ηταν να τα ξεχασουν ''ολα αυτα''......Βλεπετε ολα αυτα αποτελουν ''τραυματικες εμπειριες''.....Και σε αυτο εχουν απολυτο ''δικιο''.....---------------------Και φυσικα ολα αυτα συνεβηκαν μονο και μονο επειδη αντικρυσαν αυτο που μοιαζει με ''βουνο''....Και πραγματι μοιαζει.---------------------------Τωρα βεβαια ενα ''βουνο''μπορει αμα το δειτε απο την μπροστινη του πλευρα.....Να φανταζει τελειως τρομακτικα ''τρομακτικο''.Και εδω ολοι εχουν παλι δικιο.....Αλλα αμα δειτε την ''πλευρα'' που δεν φαινεται η δεν ''βλεπετε''.....Ισως ειναι ''χρυσαφενιο'' και να ''λαμπει''.......-----------------------Και κατι αλλο.Μην προσπαθησετε να βρειτε ποιο ''βουνο''ειναι.Η την ονομασια του....Δεν ειναι ''ενα''.Αλλα ''αμετρητα''....Ξερετε εσεις.....
So far,so good,so what..........

88-88
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 10:57 pm

Δημοσίευσηαπό 88-88 » Τετ Μάιος 18, 2005 1:54 am

Φυσικά ξέρουμε! για τι μας πέρασες :lol: :lol:

Από "παγόβουνα" άλλο τίποτα.

Τίποτα καινούριο έχεις να μας πεις; ή θα λέμε τα ίδια και τα ίδια;

βαρέθηκα :evil:

Gothic
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:30 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gothic » Τετ Μάιος 18, 2005 2:00 am

Να πω ότι έχεις άλλο ένα μήνυμα περιθώριο να μας εξηγήσεις περί τίνος πρόκειται;... :evil:
Εικόνα

yngwie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 10, 2005 1:22 am

Δημοσίευσηαπό yngwie » Τετ Μάιος 18, 2005 2:41 am

Φιλε μου Gothic...Αν και ποτε δεν θα γινεις φιλος μου....Αλλα που ξερεις μπορει και να γινεις.......Γιατι δεν ρωτας τον 8888 να σου πει...Γιατι εγω εχω γραψει μεχρι τωρα ''ορισμενα''.....Αν πολλοι δεν καταλαβατε δεν φταιω εγω......Οποτε τα αναλυει ο 8888 και εγω την κανω γιατι προβλεπω ''διαγραφη''....Μηπως θα ηθελες να σου γραψω και τεχνικες για ''ολα αυτα''......;Α και κατι αλλο.Οι φατσουλες στο τελος δεν μου αρεσουν.....Εγω ποτε δεν εβαλα ουτε θα βαλω φατσουλες στα γραφτα μου....Και αν θες να δεις την φατσουλα που εχεις βαλει στο κειμενο σου ''ολοζωντανα'' ''μπροστα σου'',''εγω'' ειμαι εδω.......Θα ηταν μια πολυτιμη εμπειρια να δεις ενα διαβολακι μπροστα σου.........ΤΑ ΛΕΜΕ.......
So far,so good,so what..........

Gothic
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:30 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gothic » Τετ Μάιος 18, 2005 2:55 am

Αγαπητε δεν έχω να ρωτήσω κανέναν μιας και το θέμα το άνοιξες εσύ και άρα είσαι και ο άμεσα υπεύθυνος αν δεν απατώμαι.

Κατά δεύτερον βλέπω ότι έχεις γερή "όσφριση" η οποία δεν σε απατά ΚΑΘΟΛΟΥ !

Τρίτον ... λατρεύω αυτές τις φατσούλες :twisted:

Τελευταίο είναι ότι λυπάμαι ειλικρινά που δεν είσαι σε θέση να επικοινωνήσεις όπως και οι άλλοι...δεν είμαι όμως αρμόδιος γι αυτό.

Το παρόν θέμα κλειδώνεται και μεταφέρεται εις τας Αιωνίους Μονάς
Εικόνα


Επιστροφή σε “.΄. + ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟΝ + .΄.”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες