ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ

Χώρος ανάπαυσης θεμάτων...

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

Labolas Glasya
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2005 10:51 am
Τοποθεσία: Goetia
Επικοινωνία:

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ

Δημοσίευσηαπό Labolas Glasya » Πέμ Μάιος 05, 2005 3:25 am

Επειδη εδω αυτο το φορουμ δειχνει να εχει ξεκινησει με τις καλιτερες προυποθεσεις

Επειδη "ο τζαμπας εχει πεθανει προ πολλου"

Επειδη ολοι οσοι στησατε αυτο το σαιτ δε πιστευω να εχετε κερδισει το τζοκερ

Αλλα κυριως επειδη "ο κλασσικος ο μ@λ@κ@ς ο Ελληνας" που λεει κι ο Γεωργιου δεν σεβεται οταν δεν πληρωνει............

Προτεινω τη θεσπιση μιας οικονομικης συνδρομης (εστω συμβολικης πχ 5 ευροπουλα μηνιαιως) απο ολα τα μελη
Mighty President and Earl

Εικόνα

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Πέμ Μάιος 05, 2005 7:02 am

Λοιπόν !!!

Επειδή δεν έχω μάθει να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου και επειδή σαν χαρακτήρας είμαι και αυθόρμητος ενίοτε, θα ήθελα να πω πως ο αγαπητός Labolas Glasya είναι ένας άνθρωπος που μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση.

Τόσο για τον αυθορμητισμό του όσο και για την επιθετικότητα του μερικές φορές.
Δεν είμαι σύμφωνος με το σύνολο των απόψεων του αλλά ουδείς τέλειος. :D

Από εκεί και πέρα.

Σ’ ένα χώρο ελεύθερης έκφρασης δεν μπορείς να υποχρεώσεις τα μέλη σε συνδρομιτική συμμετοχή.
Μόνο η εθελοντική προσφορά είναι αυτή η οποία μπορεί να έχει αποτελέσματα, γι’ αυτούς που θα θελήσουν να προσφέρουν στο χώρο αυτό.
Και όταν ομιλώ για προσφορά δεν εννοώ το οικονομικό, αλλά προσφορά σε άρθρα, σε υλικό για τις σελίδες του site, σε αυτοσυντονισμό στα Topics.

Αυτά είναι σίγουρο πως και την ομάδα που έστησε το χώρο αυτό θα βοηθήσουν, αλλά και εμάς τους ίδιους, στο να έχουμε ένα χώρο πραγματικά διαφορετικό και πολιτισμένο.

Εξ άλλου το οικονομικό θέμα είναι και ένα θέμα λίγο περίπλοκο.
Θα πρέπει, από τη στιγμή που υπάρχουν συνδρομές, να υπάρχει και μια εμπλοκή με οικονομικές υπηρεσίες, απολογισμούς, διαχειριστικούς ελέγχους κλπ.

Σίγουρα συμφωνώ πως ο Έλληνας ότι πληρώνει το σέβεται αλλά νομίζω πως στην περίπτωση μας αυτό είναι ανέφικτο.

Καλημέρα.
Εικόνα

Vril
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 01, 2005 6:46 pm
Τοποθεσία: Υπερβορέα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Vril » Πέμ Μάιος 05, 2005 10:01 am

Ramoglou έγραψε:Επειδή δεν έχω μάθει να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου


Αυτός είναι και ο μόνος λόγος, για τον οποίο εκτιμώ εγώ εσένα, έστω και λιγάάάάάκι.

Άλλη καλή κουβέντα από μένα δεν θα ακούσεις !


Κατα τα άλλα συμφωνώ, άντε να πείσεις το ΣΔΟΕ οτι δεν είσαι φορολογικά ελέφαντας...


ο κακός Βρίλ
Άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται

Gothic
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:30 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gothic » Πέμ Μάιος 05, 2005 10:42 am

Να ευχαριστήσω τον αγαπητό Labolas Glasya για την πρότασή του που ΜΟΝΟΝ ενδιαφέρον και καλή πρόθεση δείχνει. :)

Είναι όμως γεγονός, όπως οι φίλτατοι Ramoglou και Vrill ανέφεραν, ότι εμπλέκονται και ένα σωρό άλλοι παράγοντες αν γίνει κάτι τέτοιο.
Εκτός βέβαια του γεγονότος ότι ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΑΣ ! :D

Να σε ευχαριστήσω και πάλι φίλε Labolas Glasya για το ενδιαφέρον σου και την καλή σου πρόθεση.

Ναι ! Χρειαζόμαστε τη βοήθειά σας και πολύ ευχαρίστως θα τη δεχθούμε !
Όπως πολύ σωστά ο φίλος Ramoglou επισημαίνει, αν τυχόν έχετε κάποια άρθρα, κάποια βιογραφία, κάποια αναφορά σε κάποιο βιβλίο ή ακόμα και κάποια δική σας εργασία που θα θέλατε να δημοσιευθεί στις σελίδες του site μας, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ θα τα δεχόμασταν και, σε τέτοια περίπτωση, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου ή με οποιονδήποτε από τους συντονιστές. :)

Έτσι και ο ιστοχώρος μας θα γίνει "πλουσιώτερος" σε υλικό και παραπάνω ερεθίσματα για συζητήσεις θα δοθούν σε όλους μας. :)

Να είστε καλά :)
Εικόνα

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Πέμ Μάιος 05, 2005 4:12 pm

Labolas Glasya, η σκέψη σου και μόνο με συγκίνησε προσωπικά και με κάθε ειλικρίνεια.

Δε θα ήθελα να προσθέσω κάτι άλλο...

Μας δίνεται μία ευκαιρία ν' αποδείξουμε ότι ο Έλληνας είναι πάνω απ' όλα ανατρεπτικός ως προς τον εαυτό του πρωτίστως, όταν αντιλαμβάνεται ότι αυτό είναι προς όφελός του. :wink:

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω θερμά όμως, να προσπαθήσεις μελλοντικά να αποφεύγεις μία πιθανά συνηθισμένη φρασεολογία, η οποία στον γραπτό λόγο δε δείχνει ιδιαίτερα αρμόζουσα ακόμα κι όταν είναι "καλυμμένη" ή προκύπτει ως ρήση κάποιου τρίτου.

Αντιλαμβάνομαι την καλή σου πρόθεση στο να δώσεις έμφαση, όμως δε θα θέλαμε επ' ουδενί να δημιουργηθεί κάποιο προηγούμενο, το οποίο θα δώσει λαβές για περαιτέρω συνέχεια από επίδοξους κακούς μιμητές.

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά για την κατανόηση.
Εικόνα
Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir
André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Σάβ Μάιος 07, 2005 11:03 am

"Το κεφάλι σου καζάνι /
η σκοτούρα πάντα χάνει /
δεν βαριέσε κυρ' ταμία /
Μια ζωή δημόσιες σχέσεις /
παίρνε δίνε υποσχέσεις /
θέλει πέναλτυ η ανία.

[...]

Σαν τα φλας αναβοσβήνουν /
Ζήτω ! Συγχαρητήρια ! /
με το βαλς των παραγόντων /
μες στ' αποδυτήρια...."

[...] νομίζω πως στην περίπτωση μας αυτό είναι ανέφικτο.


Συμφωνώ με τον Ramoglou.

Τα σέβη μου,
Deva Parinito


Επιστροφή σε “.΄. + ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟΝ + .΄.”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες