Καφές, Τσάι & Συμπάθεια

Γράψτε τις απόψεις, προτάσεις και ιδέες σας. Συμμετάσχετε ενεργά στην βελτίωση του Mystica, καθώς και στη δημιουργία όμορφων φιλικών σχέσεων.

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

Soulseek
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 17, 2006 3:40 am
Τοποθεσία: Stark
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Soulseek » Δευ Ιαν 22, 2007 7:16 pm

Ήταν πολύ ωραία η βουτιά μας στην Πλάκα! Μοιραστήκαμε απόψεις, προβληματισμούς, στόχους και ιδέες, κι αυτό είναι από τα πιό σημαντικά στοιχεία που απεκόμισα από τη συνάντηση, πέρα από το ότι περάσαμε όλοι πολύ καλά.
Αναμένω την επόμενη συνάντηση λοιπόν! :wink:
«Είναι προφανές πως πρέπει να βασίζεται η αρμονία της φόρμας στο αξίωμα μόνον της επωφελούς προσέγγισης της ανθρώπινης ψυχής.» (ο Βασίλυ Καντίνσκυ, ως αξίωμα της εσωτερικής αναγκαιότητας...)

Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2005 11:40 pm

Δημοσίευσηαπό Ευθύμης » Δευ Ιαν 22, 2007 8:04 pm

5+ ώρες πέρασαν τσακ-μπαμ..

Περαστικά στον αγαπητό Ramoglou..τόση ώρα στο βυθό, χτυπήθηκε από τα κρύα ρεύματα.. :pale:

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Δευ Ιαν 22, 2007 11:12 pm

Σας ευχαριστώ για τα "περαστικά", μετά από κάμποσα Depon και την αμέριστη φροντίδα της συντρόφου μου, είμαι σε θέση να πατάω πάλι τα κουμπάκια χωρίς ιδιαίτερες ενοχλήσεις.

Ναι λοιπόν, το ευχαριστήθηκα και πάνω απ' όλα το απόλαυσα, είναι τόσο μικρές οι στιγμές που σε κάνουν να νιώθεις κάποιες σημαντικές έννοιες, που αν τις προσπεράσεις τότε χάνεις το νόημα.

Όλα θέμα παρατήρησης είναι, όλα θέμα ενός χαμόγελου και μιας ευχής "Στην Υγειά σας".
Εικόνα

LordPayens
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 16, 2006 4:54 pm

Δημοσίευσηαπό LordPayens » Τρί Ιαν 23, 2007 3:44 am

Αγαπητοί φίλοι,

Εσείς πίνετε τα τσίπουρά σας κι εμείς το τσάι μας, έχοντας ξεπαγιάσει στην Βρετανική νήσο. Να σας συγχαρώ γι' αυτήν την τόσο όμορφη συνάντηση που μέσα από τις δηλώσεις σας έζησα κι ονειρεύτηκα...μ' ένα κομματάκι ζήλιας ....

Με αγάπη άδολη,
LordPayens

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Τρί Ιαν 23, 2007 8:49 am

Αγαπητέ LordPayens

Ένα ποτήριο αγάπης θα σε περιμένει εδώ, άμα τη επιστροφή σου ... εξ' άλλου, ο χώρος και ο χρόνος είναι σχετικά. Αφού νοητικά μεταφέρθηκες κοντά μας, κοντά μας ήσουν. :wink:
Εικόνα

Ladyhawk
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 11:06 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ladyhawk » Τετ Ιαν 24, 2007 12:37 pm

Τώρα κατάφερα και εγώ μετά την όμορφη συνάντησή μας να μπω στο forum να δω τι γίνεται και είδα πως είχα 85 post αδιάβαστα !

Ξεκινάω λοιπόν από το πιο χαλαρό θέμα.
Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τους παρουσία σας και πάνω από όλα για την καλή και φιλική σας διάθεση.

Ομολογώ πως πέρασα πάρα πολύ όμορφα και ευχαριστήθηκα τις ώρες που πέρασαν.

Η βουτιά πράγματι εξετελέσθη με απόλυτη επιτυχία μπορώ να πω και σαν συμπέρασμα θα έλεγα πως, τελικά το να βουτάς με ολόκληρη παρέα έχει άλλη χάρη από το να βουτάς με ένα άτομο (ζευγάρι) ... τώρα θα μου πεις ... άλλα κάνει και λέει ένα ζευγάρι και άλλα μία ολόκληρη παρέα...... επιλογές είναι αυτές αρκεί να λειτουργούν εκ του ασφαλούς....

Τέλος, ελπίζω και εύχομαι την επόμενη φορά αυτή η όμορφη παρέα να έχει αποκτήσει περισσότερα μέλη και θα καταφέρουν να έρθουν και όσοι δεν τα κατάφεραν την προηγούμενη φορά.
Εικόνα
Τίποτα δεν χαρίζεται όλα κατακτιούνται ...

Παύλος Βουλουτιάδης
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2006 6:57 pm

Ριξ' το έξω κι είσαι μέσα!

Δημοσίευσηαπό Παύλος Βουλουτιάδης » Τετ Μάιος 09, 2007 8:11 pm

ΑΑΑ! Επιτέλους!

Τα εισητήρια κλείστηκαν, οι κρατήσεις έγιναν, και η 2η Πανελλήνια Συνάντηση Αυτοδυτών στο Λουτράκι, είναι πια γεγονός! Ο Μιχάλης Δραγούμης και ο υπογράφων (εκπροσωπώντας τον Βορρά, γιατί απ' ότι κατάλαβα σήμερις τα υπόλοιπα ρεμάλια θα τσιπουριάζονται με τα συμπεθέρια τους), θα βρίσκονται εκεί 26-28/05/2007, με όλα τα τσιμπράγκαλά τους & πλήρεις εξοπλισμένοι σαν αστακοί, αλλά προπάντων με κέφι και θετική ενέργεια επικών διαστάσεων - ως ήθισται άλλωστε, χε, χε, χε - :lol:

Λιμενάρχης (Ξέρα με πολύ ζωή κοντά στο ακρωτήριο), Ιερό της Ήρας (θαλάσσιος χώρος δίπλα στο αρχαίο ιερό, ανοιχτός για καταδύσεις), Στέρνα (Φημισμένο καταδυτικό σημείο για wall diving), Μυλοκοπή (ένα "All time classic" σημείο κατάδυσης.), Ναυάγιο (μικρό εμπορικό σκάφος ιδανικό για νυχτερινή κατάδυση), Φάρος 1 & Φάρος 2 (Εξαιρετικά ενδιαφέρουσες καταδύσεις κάτω από τον μεγαλύτερο Φάρο του Κορινθιακού).


Αδέρφια μου,

ήδη έχουν προγραμματιστεί οι προαναφερθείσες βουτιές για το σ/κ 27-27/5, και μένει η 28-5-2007, ημέρα του Αγίου Πνεύματος βοήθειά μας, για την οποία σκέφτηκα, αν θέλετε, αν βρίσκεστε εκεί, αν δεν έχετε τίποτις καλύτερο να κάνετε :

να βρεθούμε εν Αθήναις για την δική μας βουτιά ή ότι άλλο επιθυμεί η τριμελής συντονιστική παρέα του mystica.gr.

[align=center]Τι λέτε ; Είστε μέσα ;*
*"ριξ' το έξω κι είσαι μέσα / και ο Χάρος θα 'χει μπέσα." Ρασούλιον Ρητό [/align]

υ.γ : Καθορίστε παρακαλώ : σημείο κατάδυσης, βάθος, κτλ, κτλ ...
Π.Β

Δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Δευ Απρ 10, 2006 6:16 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Δημήτριος » Τετ Μάιος 09, 2007 8:47 pm

Για καταδύσεις εντός του Λεκανοπεδίου, υποβάλλω την διαθεσιμότητά μου :D

Παύλος Βουλουτιάδης
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2006 6:57 pm

Δημοσίευσηαπό Παύλος Βουλουτιάδης » Τετ Μάιος 09, 2007 9:38 pm

[center]ΟΚ ο πρώτος!

:thumleft:

Δημήτριος[/center]

υ.γ Ελάτε βρε, δεν θα πάμε πολύ βαθειά ... :)
Π.Β

magikadespell
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2006 3:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό magikadespell » Πέμ Μάιος 10, 2007 12:07 pm

Δηλαδή όποιος έρθει πρέπει καλά και σώνει να κάνει κατάδυση; Δεν έχω εξοπλισμό :cry:
Οι κουκλάρες ( :?: ) οι καταδύτριες θα είναι; για να ξέρω να βάλω ολόσωμο μαγιώ μέχρι τον αστράγαλο. Πως να αντέξω τον ανταγωνισμό!!! :lol: :lol:

Μάλλον θα έρθω .... θα δούμε ως τότε .... είναι πολλές οι μέρες και όπως θα ξέρεις "όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος!!"

Παύλος Βουλουτιάδης
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2006 6:57 pm

Δημοσίευσηαπό Παύλος Βουλουτιάδης » Παρ Μάιος 11, 2007 7:48 am

[center] :)

Δημήτριος, magikadespell[/center]

υ.γ magika, βάλε εσύ το μαγιουδάκι* σου και βλέπουμε ... :D (*μονοκίνι βάλε - τι ολόσωμο καλέ ; πλάκα μας κάνεις ; με τέτοιο κορμί ; - για να μην δυσκολευτείς με την φόρμα δηλ. ) - Όσον αφορά την κατάδυση, μην χαλιέσαι - μπορεί να κάνεις snorkeling ρε παιδί μου μόνο αλλά μια 5άρα φορμίτσα την χρειάζεσαι γιατί ακόμη το νερό είναι σχετικά κρύο. :wink: Και μην ανησυχείς για τον εξοπλισμό. Το κέντρο είναι φουλ εξοπλισμένο. Τι νούμερο μποτάκι φοράς ; Καλημέρααα!

- α! πολύ σημαντική βουτιά είναι εκείνη στο Ιερό της Ήρας. Εκεί μπορεί να δούμε και καμιά γοργόνα! :D
Π.Β

magikadespell
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2006 3:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό magikadespell » Παρ Μάιος 11, 2007 8:52 am

Καλημέρααα αγαπητέ Παύλο. :D

Μέσα στο μυαλό μου είσαι!! Αυτό το snorkeling βρε παιδί μου από μικρό παιδί το σκέφτομαι. Λέω θα προλάβω να κάνω snorkeling σ' αυτή τη ζωή ή δε θα προλάβω!!!
Την 5αρα φορμίτσα δε, είναι το πιο εύκολο πράγμα να βρω. Άμα βγω στη Πατησίων όλα τα μαγαζιά πουλάνε!!! :roll:

Μποτάκι φοράω 37 με κάλτσα όμως εκεί θα φοράω και κάλτσα; :emoticonIamwithstupid:

Τέλος πάντων ευχαριστούμε πολύ για την πρόσκληση και αν τα καταφέρω θα έρθω με το μαγιώ μου να κολυμπάω στα βοτσαλάκια να σας καμαρώνω (χέλια :) )από μακριά γιατί εκείνες τις μέρες είναι και τα γενέθλια μου κοντά και επειδή είναι και 3ήμερο μπορεί να πάρω και άδεια να πάω κανένα ταξιδάκι.

Δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Δευ Απρ 10, 2006 6:16 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Δημήτριος » Παρ Μάιος 11, 2007 9:08 am

>|<>QBB<
Παύλος Βουλουτιάδης έγραψε:
Όσον αφορά την κατάδυση, μην χαλιέσαι - μπορεί να κάνεις snorkeling ρε παιδί μου


Επειδή η ενασχόλησή μου με τις "καταδύσεις" δεν είναι τέτοια που να γνωρίζω ακόμα όλη την ορολογία, μπορεί κάποιος να μου πει τι 'ν' τούτο;

Παύλος Βουλουτιάδης
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2006 6:57 pm

Δημοσίευσηαπό Παύλος Βουλουτιάδης » Παρ Μάιος 11, 2007 1:11 pm

Επειδή η ενασχόλησή μου με τις "καταδύσεις" δεν είναι τέτοια που να γνωρίζω ακόμα όλη την ορολογία, μπορεί κάποιος να μου πει τι 'ν' τούτο;


Έλα ρε Μήτσο, πολύ πιθανόν να το έχεις κάνει κι εσύ. Είναι αυτό που κάνουμε με μια μάσκα και έναν αναπνευστήρα, που χαζεύουμε από πάνω, από την επιφάνεια ... έτσι λέγεται : "snorkeling" :)
Π.Β

magikadespell
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2006 3:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό magikadespell » Παρ Μάιος 11, 2007 1:17 pm

Άντε ντε βρε Παύλο!!! Πες το έτσι
Συνέχεια έτσι βούταγα μικρή που πήγαινα παρέα με τον πατέρα για ψαροντούφεκο...........

Παύλος Βουλουτιάδης
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2006 6:57 pm

Δημοσίευσηαπό Παύλος Βουλουτιάδης » Παρ Μάιος 11, 2007 1:36 pm

Άντε ντε βρε Παύλο!!! Πες το έτσι
Συνέχεια έτσι βούταγα μικρή που πήγαινα παρέα με τον πατέρα για ψαροντούφεκο...........


Εμ, είδες που κι εσύ το 'χεις κάνει ; :D :wink:

Τα λέμε amigos ...

υ.γ Ε! ψιτ! δεσποινίς! Σε σένα το λέω ! Κάποια στιγμή πρέπει να μπεις λίγο πιο μέσα όμως. Δεν λέω, καλή η επιφάνεια αλλά το magic είναι κρυμμένο πιο κάτω ... :wink: :)
Π.Β

Zadok the priestess
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 1:32 am
Τοποθεσία: Sanctum Sanctorum
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Zadok the priestess » Παρ Μάιος 11, 2007 3:11 pm

Αισίως θα σας συνοδέψω κι εγώ...

:guitar:
Εικόνα
Le bonheur de l'homme n'est pas dans la liberté, mais dans l'acceptation d'un devoir
André Gide, Préface de Vol de nuit (1930), de Saint-Exupéry

Παύλος Βουλουτιάδης
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2006 6:57 pm

Δημοσίευσηαπό Παύλος Βουλουτιάδης » Παρ Μάιος 11, 2007 3:48 pm

Αισίως θα σας συνοδέψω κι εγώ...


[center]ΟΚ!

Έχουμε λοιπόν :

Δημήτριος, magikadespell, Zadok the priestess

:thumleft: [/center]
Π.Β

Ramoglou
Mystica.gr
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2005 2:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Ramoglou » Σάβ Μάιος 12, 2007 7:35 am

Καλημέρα σας.

Ένεκα των γενεθλίων της κόρης μου και του τριημέρου, θεωρώ ότι θα είναι αρκετά δύσκολο να παρουσιαστούμε οι άλλοι δύο της τριμελούς επιτροπής.

Ποτέ όμως μη λες ποτέ ...
Εικόνα

Παύλος Βουλουτιάδης
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: Δευ Οκτ 16, 2006 6:57 pm

Δημοσίευσηαπό Παύλος Βουλουτιάδης » Σάβ Μάιος 12, 2007 9:40 am

OK φίλε Ramoglou, δες το πρόγραμμα των υποχρεώσεών σου και αν μπορέσεις, no prom, εκεί θα είμαστε.

Μονάχα που δεν είπαμε ΠΟΥ θα είμαστε. Έχετε να προτείνετε κάποιο μέρος - όσοι δηλ. θα έρθετε - ή να κανονίσω εγώ ;

Καλημέρα,
Π.Β


Επιστροφή σε “- ΙΔΕΕΣ ΜΕΛΩΝ - ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ -”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης