εκτύπωση άρθρων

Γράψτε τις απόψεις, προτάσεις και ιδέες σας. Συμμετάσχετε ενεργά στην βελτίωση του Mystica, καθώς και στη δημιουργία όμορφων φιλικών σχέσεων.

Συντονιστές: Ramoglou, Ladyhawk, Zadok the priestess

magikadespell
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2006 3:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

εκτύπωση άρθρων

Δημοσίευσηαπό magikadespell » Πέμ Ιαν 11, 2007 11:32 am

Καλημέρα σε όλους. Επειδή δεν είμαι πολύ καιρό μέλος στην παρέα σας δεν είμαι σίγουρη ότι είμαι στη σωστή ενότητα για να γράψω αυτή την παρατήρησή μου αλλά ελπίζω να φανείτε επιεικείς αν έχω κάνει λάθος :)

Ήθελα λοιπόν να επισημάνω το εξής: Μου αρέσουν πολύ τα άρθρα του site αλλά προτιμώ να τα τυπώνω και να τα διαβάζω αργότερα αφενός γιατί έχω συνηθίσει να διαβάζω από χαρτί και κρατάω τα άρθρα που με ενδιαφέρουν, αφετέρου γιατί το πρωί είμαι στη δουλειά. Δυστυχώς όμως δεν έχετε βάλει διάταξη εκτύπωσης και δεν τυπώνετε σωστά. Θα μπορούσε να γίνει κάτι για αυτό; :)

Administrator
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Πέμ Απρ 21, 2005 12:30 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Administrator » Παρ Ιαν 12, 2007 3:43 am

Αγαπητή magikadespell, κατ' αρχήν σε καλωσορίζω στον ιστοτόπο μας και ειδικότερα στις συζητήσεις της Αγοράς, στις οποίες ευελπιστούμε να έχεις μία ευχάριστη και εποικοδομητική συμμετοχή.

Αφενός βρίσκεσαι στη σωστή θεματική ενότητα και αφετέρου είναι καθήκον μας να σε συνδράμουμε όσο αυτό είναι δυνατό.

Το ζήτημα των εκτυπώσεων των άρθρων της κεντρικής σελίδας μας είναι μεν γνωστό, αλλά με την επισήμανσή σου θα το αξιολογήσουμε εκ νέου και θα προσπαθήσουμε να βρούμε την πιο σύντομα εφικτή λύση.

Λόγω του αρχικού στησίματος της ιστοσελίδας δεν είχε προβλεφθεί η δυνατότητα εκτύπωσης και αμελήσαμε να την εισάγουμε εκ των υστέρων θεωρώντας ότι μία απλή αντιγραφή του κειμένου θα αρκούσε.
Όμως, πρακτικά αυτό αποδείχθηκε ιδιαίτερα δύσκολο, αφού το εύρος της σελίδας δυσκολεύει στην ορθή διάταξη και στοίχιση του κειμενου σε κοινούς κειμενογράφους όπως το MS Word από χρήστες οι οποίοι δεν είναι ιδιαίτερα εξοικιωμένοι.

Αυτό που θα είχα να συστήσω και έως ότου αποκατασταθεί από πλευράς μας η έλλειψη αυτή, είναι το εξής:

Κάνοντας την αντιγραφή του κειμένου (copy) και στη συνέχεια επικολλώντας το στον κειμενογράφο (paste στο Word), κάνουμε δεξί κλικ πάνω του και επιλέγουμε: "Αυτόματη Προσαρμογή" και στη λίστα που ανοίγει: "Αυτόματη Προσαρμογή στο Παράθυρο".

Έτσι, το κείμενο έρχεται στη θέση του και διαβάζεται κανονικά.

Αν το δοκιμάσεις, αναμένω επιβεβαίωση ότι σου "δούλεψε".
Εικόνα

magikadespell
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 02, 2006 3:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό magikadespell » Παρ Ιαν 12, 2007 1:44 pm

ο.κ. "δούλεψε" μια χαρά! Ευχαριστώ για τη βοήθεια :D


Επιστροφή σε “- ΙΔΕΕΣ ΜΕΛΩΝ - ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ -”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης